{phocagallery view=category|categoryid=33|imageid=281}    Nieco później, niż tradycja każe w naszej szkole przywitaliśmy wiosnę. 25 marca 2014 roku Samorząd Uczniowski SP zorganizował uroczysty Dzień Wiosny połączony z tradycyjnym pokazem wiosennych przebierańców.

Chętni do zabawy uczniowie mieli za zadanie jak najbardziej kolorowo się ubrać, włączając do stroju wiosenne elementy. Następnie na apelu okolicznościowym zaprezentowali się całej szkolnej publiczności. Wszyscy uczestnicy apelu, w tym także nauczyciele i wychowawcy klas, otrzymali kupony do głosowania na najbardziej zabawne wiosenne przebranie. Zwycięzcy głosowania automatycznie otrzymywali "Order Pani Wiosny" i nagrody. Laureatami naszego konkursu zostali Wiktoria Płazińska z klasy IV a i Adrian Pociecha z VI b.

Następnie cały kolorowy korowód przebierańców udał się do dyrekcji szkoły, aby oznajmić, że wiosna już przyszła. Nieco zaskoczony tą wizytą pan dyrektor Stanisław Kalisz przyjął wszystkich w swoim gabinecie i poczęstował słodyczami. Wszyscy przebrani uczestnicy zabawy dostali także małą słodką nagrodę ufundowaną przez SU.

mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

{phocagallery view=category|categoryid=33|limitstart=0|limitcount=0}