{phocagallery view=category|categoryid=34|imageid=295} To nie żart! W dniu 1 kwietnia, czyli w zwyczajowy prima aprilis szóstoklasiści pisali swój pierwszy poważny sprawdzian wiedzy i umiejętności, jakie zdobyli w szkole podstawowej. Juz po godzinie 8.00 rano zjawiali się uczniowie w pięknych odświętnych szkolnych strojach.

Oczywiście był stres, nerwy, gorączkowe i głośne dyskusje przed sprawdzianem. W końcu wraz z wybiciem godziny 9.00 rozpoczął się sprawdzian. Na wyjątkowo cichej w tym dniu sali gimnastycznej słychać było tylko głuche dźwięki odkładanych długopisów  i szelest wielkich kartek. Po krótszej niż zazwyczaj godzinie szóstoklasiści w ciszy opuszczali sale, aby zaraz za jej drzwiami bardzo głośno rozmawiać, przeliczać zadania, dyskutować i na wyścigi opowiadać o sprawdzianie napotkanym uczniom i nauczycielom. Uczniowie narzekali na zbyt małą ilość czasu, aby zdołać uporać się z wieloma zadaniami z matematyki i opowiadaniem na temat: "Co dwie głowy to nie jedna". Ale ... było, minęło... pozostaje czekać na wyniki:)

mgr Jolanta Wantuch -Skorupa

{phocagallery view=category|categoryid=34|limitstart=0|limitcount=0}