Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można stwierdzić zdecydowanie, iż tegoroczni absolwenci z przytupem opuszczają mury naszej szkoły. We wtorek 22 czerwca uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców Pani Moniki Czech, Pana Marka Kędziora, oraz Pani Sylwii Szeteli wyjechali na wycieczkę szkolną w Bieszczady.

W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej  nr 1 w Bieczu przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po przygotowaniu z zakresu pierwszej pomocy przez Panią Bernadetę Żegleń oraz sprawdzeniu wiedzy teoretycznej przez Panią Jolantę Reczek 18 uczniów przystąpiło do sprawdzianu praktycznego z jazdy rowerem przeprowadzonego przez Pana Jana Grygowicza i Pana Marka Kędziora.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest na całym świecie, co roku w lutym. Ma on na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego poruszania się przez dzieci i młodzież w przestrzeni wirtualnej.

Zdjęcie przedstawiające kalendarz z datą 14 luty

Św. Walenty to podobno Patron nie tylko zakochanych, ale też szaleńców. I musi w tym być ziarnko prawdy – bo kto jak nie on – mógł wymyślić zdalne walentynki?? To czerwono-różowe, serduszkowe święto ma wielu wiernych zwolenników i tyluż chyba przeciwników. Ale nic to!

W 2019 roku UNESCO, wspólnie z International Council for Philosophy and Human Sciences ustanowiło Światowy Dzień Logiki. 14 stycznia 2021 roku obchodzimy go więc po raz trzeci. Obchody mają na celu zwrócenie uwagi zarówno społeczności naukowych, jak i szeroko rozumianej opinii publicznej na wagę i praktyczne zastosowania logiki, której znaczenie dla rozwoju wiedzy, nauki i technologii jest zdecydowanie niedoceniane. Data ta nie jest przypadkowa - upamiętnia bowiem dwóch najważniejszych logików XX wieku: Alfreda Tarskiego, który urodził się 14 stycznia 1901 oraz Kurta Gödla, który zmarł 14 stycznia 1978 roku.