Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak karnawał to karnawał!

W bieżącym roku szkolnym dla nadrobienia pandemicznych zaległości Samorząd Uczniowski postanowił wyjątkowo inaczej obchodzić karnawałowe szaleństwo. W ostatnim tygodniu nauki, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, przewodnicząca SU poddała myśl, aby w kolejnych dniach wyraźnie podkreślić czas zabawy oraz uczniowskiej radości z powodu zakończenia I półrocza.

„Zostań Mikołajem” –  to wspólna akcja Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, której celem było przygotowanie paczek żywnościowych dla osób starszych i  potrzebujących.

Umilkły już echa listopadowego konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką” – w którym uczennice naszej szkoły Ola i Pola zajęły I i II miejsce. A tu nagle  taki przedświąteczny bonus. Praca Apolonii Marszałek o I. Łukasiewiczu i jego związkach z Gorlicami oraz sposób jej zaprezentowania bardzo się podobały.

Od prawie 30 lat w okresie Bożego Narodzenia setki tysięcy dzieci, rodziców, opiekunów i animatorów zaangażowanych w działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w całej Polsce angażuje się w akcję KOLĘDNICY MISYJNI. Kolędnicy Misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny, od wsi do wsi, przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus.

warsztaty w Szymbarku.

W piątek 9 grudnia czwartoklasiści nie pojawili się na lekcjach w szkole, ale jednak te „wagary” spędzili bardzo pracowicie. Klasa 4a i 4b udały się do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, gdzie wzięły udział w warsztatach edukacyjnych.