Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniach od 14-18 czerwca 2021r. odbyła się wirtualna wizyta w partnerskiej szkole CEIP. NUESTRA SENIORA DE LA PAZ w Villarta de San Juan w Hiszpanii, w regionie Castilla-La Mancha z partnerskiego projektu pt. ’Little Explorers’  - w ramach unijnego programu Erasmus+.  Z uwagi na  panujący stan epidemii w tamtejszym regionie wizyta stacjonarna nie mogła dojść do skutku. Mobilność wirtualna podyktowana była względami bezpieczeństwa wynikającymi z wciąż trwającego ścisłego reżimu sanitarnego u gospodarzy spotkania, Hiszpanów.

W roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 zrealizowano szereg zadań w programie ERASMUS+, mających na celu:

W dniach od 1 do 7 marca 2020 roku nasza szkoła była gospodarzem trzeciej mobilności w ramach współpracy międzynarodowej Erasmus + pod tytułem : „Little explorers”, czyli mali odkrywcy. W niedzielę 1-go marca grupy uczniów wraz z nauczycielami z Hiszpanii, Anglii i Cypru przybyli do Krakowa, gdzie czekali na nich polscy nauczyciele, Pani Agnieszka Masłowska- Krygowska, koordynator projektu i organizator wizyty w Polsce oraz pan Dariusz Czechowicz, nauczyciel języka angielskiego. Po przywitaniu z delegacjami, wszyscy wzięli udział w kolacji powitalnej w Hotelu Ibis Stare Miasto w Krakowie, a następnie udali się na wieczorny spacer, by podziwiać Rynek wraz z magicznie wyglądającymi dorożkami, Wzgórze Wawelskie, zabytkowe uliczki miasta. Był to cudowny czas, w którym goście mieli okazję poznać się, porozmawiać, nawiązać przyjaźnie.

Jednym z zadań programu ” Little explorers” była wymiana listów, pisanych przez uczniów z Polski, Hiszpanii, Anglii i z Cypru. Listy te miały opisywać codzienne czynności dzieci, uwzględniając ich zainteresowania i hobby. Każde z państw członkowskich miało oddać minimum 55 listów. Podczas trzeciej mobilności, zorganizowanej przez stronę polską w dniach od 1 do 7 marca 2020 roku, koordynatorzy projektu wymienili się listami z poszczególnych placówek. Następnie nauczyciele w swoich szkołach wręczyli je dzieciom. W naszej szkole również dokonano podziału listów między tych uczniów, którzy oddali swoje prace dla innych szkół. Teraz mogą na nie odpisać, by podczas kolejnego spotkania w Hiszpanii wręczyć je adresatom.

W październiku 2019 r. ogłoszono dla uczniów klas piątych i szóstych oraz dla klasy czwartej dwa konkursy plastyczne dotyczące ochrony środowiska, recyclingu i dbałość o zasoby Ziemi. Zostały one rozstrzygnięte 4 grudnia 2019 r. , natomiast dyplomy i nagrody dla uczniów zostały wręczone przez dyrektora szkoły – Pana Rafała Szarłowicza na uroczystym, przedświątecznym apelu dnia 20 grudnia 2019 r. Pierwszy konkurs adresowany dla uczniów klasy 5a i 5b nosił nazwę – Ochrona Zasobów Ziemi – ”Save the Nature” i polegał na wykonaniu pracy plastycznej przy użyciu materiałów pochodzących z recyclingu. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęły: Magdalena Piecuch i Lena Karp, drugie – Maja Sarkowicz, a trzecie – Laura Pyrcioch.