W dniach od 14-18 czerwca 2021r. odbyła się wirtualna wizyta w partnerskiej szkole CEIP. NUESTRA SENIORA DE LA PAZ w Villarta de San Juan w Hiszpanii, w regionie Castilla-La Mancha z partnerskiego projektu pt. ’Little Explorers’  - w ramach unijnego programu Erasmus+.  Z uwagi na  panujący stan epidemii w tamtejszym regionie wizyta stacjonarna nie mogła dojść do skutku. Mobilność wirtualna podyktowana była względami bezpieczeństwa wynikającymi z wciąż trwającego ścisłego reżimu sanitarnego u gospodarzy spotkania, Hiszpanów.

 sp1 logoW spotkaniach online brali udział uczniowie i nauczyciele partnerskich szkół z Anglii, Cypru, Hiszpanii i Polski
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu była reprezentowana przez nauczycieli i uczniów w składzie:

  • mgr Dariusz Czechowicz (szkolny koordynator projektu), mgr Agnieszka Żegleń  
  • Anna Belniak, Martyna Stankowska, Maciej Wędrychowicz, Aleksandra Michalec z klasy 6b,
  • Lena Karp i Magdalena Piecuch z klasy 6a, Hanna Ruwińska z klasy 7b oraz Martyna Dykas z klasy 7c.

 

Szczegółowy program mobilności wirtualnej przedstawiał się następująco.

Poniedziałek - 14 czerwca   PREZENTACJA SZKOŁY I POWITANIE PRZEZ PANIĄ BURMISTRZ

Wideokonferencja online na żywo za pośrednictwem komunikatora ZOOM.

 

Dyrektor hiszpańskiej szkoły CEIP. NUESTRA SENIORA DE LA PAZ  w Villarta de San Juan, Manuel José Carpintero Manzanares przedstawił nauczycieli, uczniów oraz infrastrukturę szkoły oprowadzając wirtualnie uczestników konferencji po budynku swojej placówki. Każda klasa powitała uczestników w ich ojczystym języku i przygotowała krótki materiał artystyczny poświęcony każdemu z krajów partnerskich. Następnie nauczyciele i uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące funkcjonowania szkoły w Villarta de San Juan oraz hiszpańskiego systemu edukacji. Kolejnym punktem programu było wirtualne spotkanie z Panią Burmistrz miasta Villarta de San Juan oraz projekcja filmu promującego region i miasto.

 

Wtorek  - 15 czerwca      ZAJĘCIA Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA

Uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół uczestniczyli w zajęciach  z programowania lub robotyki  z wykorzystaniem materiałów online. Rezultaty swoich prac mogli wysłać za pośrednictwem wiadomości elektronicznych lub kodów QR.

 

Środa  - 16 czerwca    WIDEOKONWERSACJE ONLINE Z RÓWIEŚNIKAMI

Uczniowie mieli okazje poznać się bliżej i porozmawiać ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich podczas wideokonferencji na żywo. Każdy z uczniów miał możliwość zadawania pytań w języku angielskim dotyczących szkoły oraz życia codziennego w krajach partnerskich. Po zakończeniu konwersacji online uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym dbania o planetę na platformie internetowej Kahoot.

 

Czwartek – 17 czerwca    ‘HISZPAŃSKI MASTER CHEF’

Partnerzy z Hiszpanii zaprezentowali tradycyjne potrawy regionalnej kuchni hiszpańskiej , przepisy  i szczegółowy sposób ich przygotowania .

 

Piątek – 18 czerwca    POPULARNE GRY I ZABAWY W HISZPANII

Uczniowie i nauczyciele mogli zobaczyć i nauczyć  się tradycyjnych  gier i zabaw z Hiszpanii. Podczas wideokonferencji na żywo młodzież ze szkoły w Villarta de San Juan przygotowała zestaw najbardziej popularnych zabaw na świeżym powietrzu. Koledzy ze szkół partnerskich mogli również zaprezentować zabawy charakterystyczne dla swoich krajów.

przygotował mgr Dariusz Czechowicz

Baner UE