Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ROK SZKOLNY 2022/23

Przewodniczący: Karol Faber kl. 8 a

Zastępca
: Jan Lenard kl. 8 b

Członkowie:
  • Aleksandra Frączek kl. 5 b,
  • Zuzanna Gomułka kl. 5 a,
  • Zuzanna Wszołek kl.8 a,
  • Fabian Mika kl. 8 a,
  • Jan Zając kl. 6 a

Na początku grudnia Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowały wspólnie zbiórkę artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących seniorów w naszym otoczeniu. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji: „Zostań Mikołajem”. Nasz szkolny magazyn żywności z dnia na dzień się powiększał. Niestety nasze szyki pomieszała nieco kwarantanna uczniów, bo będący w przymusowym „areszcie domowym” uczniowie nie zdołali dołączyć do akcji. Ale żeby oddać sprawiedliwość dodajmy, że byli wśród nich i tacy spryciarze, którzy dostarczyli dary przez członków swoich rodzin.

Jako Samorząd Uczniowski, zwróciliśmy się z prośbą do jednej z gorlickich firm ubezpieczeniowych, aby w miarę możliwości przekazano dla najmłodszych uczniów naszej szkoły kamizelki i elementy odblaskowe. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci na drogach, a jednocześnie pokazać uczniom, że SU realizuje różne zadania w ramach swojej działalności.