Uczniowie naszej szkoły w składzie: Ewelina Sendecka, Agata Mazur, Paulina Mazur, Aleksandra Kosiba przystąpili w tym roku szkolnym do projektu „Młodzi Przedsiębiorczy". Organizatorem projektu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Program dofinansowany został przez NBP. Projekt składa się z dwóch etapów, w trakcie których uczennice realizowały zadania z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania na platformie internetowej. W pierwszym etapie (październik 2013-luty 2014) poznały sposoby zarządzania własnym budżetem i innymi zasobami. W drugim (marzec – czerwiec 2014) - zakładają i prowadzą swoja wirtualną firmę.

Pierwszy etap składał się z 5 modułów: „Budżet domowy", „Budżet przedsięwzięcia", „Korzystanie z usług bankowych"., „Lokata czy akcje", „Kredyty i pożyczki". Głównym zadaniem pierwszego modułu było poznanie zasad tworzenia budżetu domowego i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi oraz skonstruowanie własnego budżetu przy pomocy nowoczesnych instrumentów. W drugim uczennice miały zaplanować harmonogram działań oraz budżet przedsięwzięcia - wycieczki szkolnej lub tematycznych zajęć dodatkowych - skierowanego do uczniów z swojej klasy lub szkoły.

W kolejnym module zapoznały się z usługami banków, metodami oszczędzania. Później dziewczęta wyszukiwały najkorzystniejszą ofertę lokaty rocznej, potem musiały wirtualnie zainwestować kilkaset tysięcy zł. W ostatnim module miały za zadanie porównanie dwóch form pożyczania pieniędzy – kredytu i pożyczki- i wybranie najkorzystniejszej formy pożyczania pieniędzy. Wszystkie zadania w programie maja charakter symulacji. Warunkiem realizacji kolejnych modułów było zaliczenie poprzednich. Moderatorzy Z CEO, nadzorujący prace zespołów udzielali wskazówek i służyli pomocą. Oprócz zadań na platformie kursu dostępna była biblioteczka z materiałami potrzebnymi do realizacji kolejnych zadań.

Uczestnicząc w programie, uczennice zdobywały wiedzę, praktyczne umiejętności, rozwijały kreatywność, a także kształtowały postawy przedsiębiorcze.