{phocagallery view=category|categoryid=2|imageid=34} Uczniowie II klasy Gimnazjum Nr 1 w Bieczu a zarazem zawodnicy UKS Jedynka Biecz zajęli drugie miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej. Turniej odbył się 27 lutego 2014r. w Bobowej. Udział wzięło sześć zespołów reprezentujących Gminy Powiatu Gorlickiego.

Systemem gry "każdy z Każdym" w dwóch grupach rozegrano rundę eliminacyjną. W grupie I zagrały zespoły: Moszczenicy, Łużnej i ZS Nr 6 Gorlice, natomiast w grupie II: Bobowa, ZS Nr 1 w Bieczu i Kwiatonowice. Grupa II okazała się bardzo mocna, zespoły toczyły wyrównaną walkę. Dwa zwyciestwa odnieśli zawodnicy z Biecza, którzy kolejno wygrali z Kwiatonowicami 2:1 i z Bobową 2:1.  W Grupie I kolejność po rundzie eliminacyjnej była nastepująca: ZS Nr 6 Gorlice, Moszczenica, Łużna.  Finał to pojedynek drużyny ZS Nr 1 Biecz - ZS Nr 6 Gorlice. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a zwycięstwie musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym uczniowie z Gorlic wygrali dopiero 18:16, a w całym meczu 2:1.

Na zakończenie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a pierwsze trzy drużyny medale.

Klasyfikacja końcowa Powiatowej Gimnazjady:

1. Gimnazjum Nr 6 Gorlice

2. Gimnazjum Nr 1 Biecz

3. Gimnazjum Kwiatonowice

4. Gimnazjum Moszczenica

5. Gimnazjum Bobowa

6. Gimnazjum Łużna

Zawodnikom z Gimnazjum Nr 1 w Bieczu należą się ogromne gratulacje, jest to duży sukces tej drużyny, dodatkowo należy wspomnieć że jest to pierwszy medal w historii Gimnajzum Nr 1 w Bieczu oraz pierwszy w Gminie Biecz w rozgrywkach Powiatowych w Piłce Siatkowej.

Drużyna ZS Nr 1 Biecz wystąpiła w składzie:

M. Haberek, A. Gryga, K. Kosiba, N. Urbanik, A. Czech, K. Świerk, D. Duda, P. Juruś, K. Lach, S. Wójcikiewicz, D. Orlewski, Trener: Bartłomiej Niemiec.

{phocagallery view=category|categoryid=2|limitstart=0|limitcount=0}