W miesiącu listopadzie UKS Jedynka Biecz zakończył realizację Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „KLUB” 2018, w ramach którego uzyskał dofinansowanie na realizację programu szkolenia sportowego w wysokości 10.000 zł.

Program “Klub” polega na bezpośrednim wsparciu sportowych środowisk lokalnych, których filarem funkcjonowania jest klub sportowy, definiowany jako centrum aktywności fizycznej

oraz miejsce identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Szkoła i klub to dwa kluczowe miejsca kształtujące sportowo dzieci i młodzież. Dlatego istotne jest dotarcie z propozycjami do środowisk, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie tych obszarów. Jednocześnie niezbędne jest wsparcie klubów sportowych działających często w trudnych warunkach ekonomiczno – organizacyjnych.

Głównymi celami programu są:

1) upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,

2) wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,

3) wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,

4) inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,

5) optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Pozyskane dofinansowanie zostało wykorzystane na realizację zadań związanych

z całorocznym kształceniem dzieci i młodzieży oraz zakupem sprzętu sportowego niezbędnego

do prowadzenia treningów oraz wspomagającego urozmaicenie i wprowadzenie nowych ćwiczeń ogólnorozwojowych.