Wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży to jedno z głównych zadań szkoły. Zespół Szkół Nr 1 w Bieczu starając się wychodzić na przeciw oczekiwaniom, a niejednokrotnie marzeniom uczniów, zorganizował wspólnie z Podkarpackim Związkiem Łuczniczym pięciodniowy obóz sportowy w Zarzeczu koło Jarosławia, w którym wzięło udział siedmiu uczniów z bieckiego gimnazjum pod opieką Pana Marka Kędziora. Obóz szkoleniowy zakończony był zawodami na szczeblu wojewódzkim, w których brało udział ponad 80 uczestników, a nasi uczniowie musieli wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami i wiedzą, rywalizując ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Łuczniczej Mistrzostwa Sportowego z Zarzecza. Zawody składały się z dwóch podobnych części: Trzeba było wykonać 12 trzystrzałowych serii z odległości 30 i 50 metrów. Na jedną serię strzałów zawodnicy mieli 120 sekund.

Pomimo tego, że łuk sportowy to dyscyplina, która w bieckiej jeszcze nie gościła, uczniowie z jedynki pokazali prawdziwą klasę przywożąc do Biecza srebrny medal w rywalizacji drużynowej (Jakub Karp, Filip Kędzior, Adrian Bieniek), oraz dwa medale srebrne (Edyta Wszołek, Filip Kędzior) i dwa brązowe (Paulina Wójcikiewicz, Adrian Bieniek) w klasyfikacji indywidualnej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom ! ! !

Marek Kędzior

{phocagallery view=category|categoryid=171|limitstart=0|limitcount=0}