20
wrz

15 września - „The Dot Day” to święto kreatywności, odwagi i zabawy, a motywem przewodnim jest kropka. Stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i mocnych stron oraz pobudzania wyobraźni i twórczego myślenia. Nasze przedszkolaki i uczestnicy zajęć świetlicowych także obchodzili Dzień Kropki. Były kropkowe dzieła sztuki – malowanki i wyklejanki, kropkowa fotobudka oraz mnóstwo świetnej zabawy. Poznaliśmy także historię małej Vashti – bohaterki książeczki Petera Reynoldsa, od której wszystko się zaczęło…

Vashti to dziewczynka, która nie wierzyła w siebie i swoje możliwości. Na lekcjach plastyki uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Kiedy nauczycielka poprosiła, żeby dzieci wyraziły siebie za pomocą znaczka – Vashti nie miała pomysłu, wiec poirytowana postawiła kropkę na środku kartki. Była ogromnie zdumiona, gdy na drugi dzień zobaczyła swoją pracę wiszącą w złotej ramce nad biurkiem nauczycielki, gdzie wszyscy mogli ją oglądać. To dodało dziewczynce skrzydeł – uwierzyła w siebie i zaczęła malować kropkowe obrazy, które wkrótce podziwiali wszyscy na szkolnej wystawie.

To opowiadanie stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dlatego od 2008 roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki. Chcemy w tym dniu zachęcać dzieci do tworzenia, pobudzać ich kreatywność oraz budować wiarę w siebie.

autor: mgr Sabina Przybylska, mgr Agnieszka Wojtarowicz

 

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok