30
paź

W październiku został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Projekt Ekologicznej Gry Planszowej "Szanuję wodę – bez niej żyć nie mogę!" w ramach realizacji zadania „Gmina Biecz w rytmie natury” – Programu Edukacji Ekologicznej dla Gminy Biecz.
Celem konkursu było rozwijanie ciekawości i chęci zdobywania wiedzy w zakresie znaczenia, wykorzystywania przez człowieka i ochrony zasobów wodnych, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań przekazywania wiedzy ekologicznej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz wspólna zabawa i nauka przy tworzeniu gry.

Mam ogromną przyjemność poinformować, że decyzją jury dwie uczennice z klasy VI a – Magdalena Piecuch i Lena Karp zajęły I miejsce w konkursie. Uczennice pod opieką Barbary Abram wykonały projekt gry planszowej pod hasłem ,,Walcz o czystą wodę!”. W swojej pracy wykazały się doskonałą znajomością tematu oraz kreatywnością i pomysłowością. Gracz przechodząc przez poszczególne etapy gry musiał znać odpowiedzi na pytania związane z ochroną wody oraz zmierzyć się z różnymi zadaniami takimi jak: rebusy, rozsypanka wyrazowa czy labirynt. Ze względu na stan epidemii nie odbyła się gminna uroczystość wręczania nagród. Uczennice otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrody książkowe, a dla szkoły wygrały dwa mikroskopy, które zwiększą zasoby pracowni biologicznej.
Dziewczynkom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                                                                 Autor: mgr Barbara Abram

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok