mar

W sobotę 7.03.2020 odbyła się akcja sprzątanie stawów w Siepietnicy – wód PZW. Jest to wstęp do zaplanowanej na dzień 4.04 corocznej wielkiej akcji sprzątania brzegów rzeki Ropy, w której zawsze bierze udział kilkadziesiąt osób z wielu organizacji i zrzeszeń działających w naszej Gminie.
Akcja została zainicjowana przez Pana Krzysztofa Urzędowskiego - Członka Komisji Rewizyjnej Koła PZW Biecz i Strażnika Straży Rybackiej i wielkiego miłośnika przyrody przy wsparciu członków Bieckiego Koła Wędkarskiego oraz Szkółki Wędkarskiej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu pod przewodnictwem Prezesa Bieckiego Koła PZW Pana Czesława Łukaszyka i Pana Marka Kędziora. W akcji w Siepietnicy wzięli udział nasi uczniowie: KAROL PANCERZ I MICHAŁ WĘDRYCHOWICZ z klasy VII A.

To dzięki wielkiemu zamiłowaniu przyrody, charyzmie i bezinteresownej pomocy wielu osób w tym naszych uczniów cała akcja co roku przynosi wspaniałe efekty. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy 4 kwietnia nad rzekę Ropę!!!

Autor: mgr Marek Kędzior