Kolejny, juz czwarty raz, nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Historyczno - Literackim: "Przeszłość nie jest krainą, z której tak łatwo powrócić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie oraz Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Łomnicy Zdroju. Patronat nad konkursem objął w tym roku krakowski oddział IPN.

W tegorocznej IV edycji konkursu uczennice naszego gimnazjum odniosły duży sukces. Na 141 prac przesłanych na konkurs praca Julii Wędrychowicz pt.: "Powrócił tu, by spocząć wśród swoich" zajęła wysokie III miejsce i automatycznie autorka otrzymała tytuł laureata konkursu. Z kolei praca Katarzyny Stanek pt.: "(Nie)zwykłe dawne życie na wsi" uplasowała się na IV miejscu, a jaj autorka także uzyskała tytuł laureata konkursu. Warto przypomnieć, że Kasia Stanek w ub. roku szkolnym, za inną swoja pracę, zajęła również tę samą IV lokatę w tym konkursie. Dla uczennic przesłano pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył im dyrektor szkoły na okolicznościowym apelu.

Uczennicom gratulujemy, a wszystkich innych zachęcamy do aktywnego podejmowania wyzwań dla własnego rozwoju i satysfakcji swojej, Bliskich, szkoły.

mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

DSC 0634-2