Tak jak wiele bieckich instytucji samorządowych, organizacji czy osób prywatnych nasza szkolna społeczność włączyła się w pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim ogłosiło i przeprowadziło w pierwszym  tygodniu marca zbiórkę żywności, środków czystości, leków i innych środków medycznych.

Zebrane rzeczy stopniowo będą przekazywane dla potrzebujących Ukraińców w kraju objętym wojną, ale także dla tych, którzy wraz z rodzinami szukają bezpiecznego azylu w Polsce. Wolontariuszki – uczennice klas ósmych wraz z opiekunem panią A. Kosibą – posortowały i zapakowały przyniesione dary. Część z nich została już dostarczona rodzinom przebywającym w bieckim internacie.

Ponadto uczniowie w ramach zajęć z plastyki wyrazili swoje antywojenne emocje i solidarność z walczącą Ukrainą wykonując okolicznościowe plakaty  i dekorując nimi szkołę.

Bardzo dziękujemy Wszystkim – uczniom i ich rodzinom, nauczycielom i pracownikom szkoły, za wsparcie tych,  którym los odebrał spokojny dom i zmusił do ucieczki z kraju.

Tekst: J. Wantuch – Skorupa

Foto: A. Kosiba, J. Wantuch-Skorupa.