Sukces uczennic w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem ,,MÓJ LAS” – etap regionalny

Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Ligę Ochrony Przyrody. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej młodzieży szkolnej oraz promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych polskich lasów.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów XXXIV edycji 2020/2021 Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem ,,MÓJ LAS” znalazły się uczennice naszej szkoły. Wiktoria Sarnecka zajęła II miejsce, a Aleksandra Michalec wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.  Każda z dziewczynek zaprezentowała prace pod tytułem ,,Runo leśne i jego mieszkańcy”, w której wykazała się doskonałą znajomością tematu i kreatywnością.

Ze względu na stan epidemii nie odbyła się regionalna uroczystość wręczania nagród. 17 czerwca 2021r. podczas kameralnego spotkania w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, uczennice zostały uhonorowane, przez starostę Panią Marię Gubałę oraz dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Pana Marcina Janika, nagrodą książkową i pamiątkowym dyplomem. Nad całością spotkania czuwała Pani Grażyna Kurzawa - Prezes Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach i zarazem Członek Zarządu Głównego LOP w Warszawie.