W piątek 19 stycznia 2024 roku w Muzeum Ziemi Bieckiej odbył się wernisaż wystawy: Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem. Organizatorem wystawy jest Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim. Na zaproszenie dyrekcji muzeum przedstawiciele naszej uczniowskiej społeczności pod opieką nauczyciela historii pani Jolanty Wantuch- Skorupy oraz pani Iwony Czeluśniak – Lignar wzięli udział w tym wydarzeniu.

Uczniowie mieli sposobność wysłuchać krótkiego wykładu dotyczącego wyglądu i życia codziennego w średniowiecznym grodzisku oraz obejrzeć eksponowane w gablotach znaleziska. Wśród nich uwagę przykuwa przepiękna srebrna biżuteria i ozdoby, a także narzędzia, broń a także inne przedmioty codziennego użytku powszechne we wczesnym średniowieczu.
Ekspozycja będzie gościć w bieckim muzeum przez dłuższy czas, tak więc każdy może znaleźć chwilkę, aby zobaczyć perełki archeologicznych wykopalisk i poznać dzieje prastarego grodu.

Tekst: J.Wantuch-Skorupa
Foto: I.Czeluśniak-Lignar, J.W-Skorupa.