Betlejemskie Światło Pokoju odpalane z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

W tym roku przekazaniu światła towarzyszy hasło:„ Czyńmy pokój”.

Światło Pokoju ma wymiar uniwersalny, bo nawiązuje i do tradycji , które zwykle są związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a także do ognia, który towarzyszy harcerzom w ich obrzędowości harcerskiej, łączy więc połączenie tego symbolu chrześcijańskiego z symbolem harcerskim. Odwagę mierzy się światłem, bo to droga w kierunku dobra, to służba drugiemu człowiekowi

Siła tego światła tkwi w jego źródle, bo to sam Pan Bóg narodzony w betlejemskiej grocie rozprasza ciemności świata.
My zuchy i harcerze również wędrowaliśmy „z płomykami dobra, nadziei i pokoju, zapalonymi od Bożego światła”.
Dzieliliśmy się nim z: Parafią pw. św. Anny w Bieczu, Parafią pw. św. Michała Archanioła w Binarowej,pracownikami Urzędu Gminy w Bieczu na czele z Burmistrzem Panem Mirosławem Wędrychowiczem, Zespołem Obsługi Jednostek w Bieczu, Muzeum Ziemi Bieckiej, Miejską Biblioteką, Bieckim Centrum Kultury, Liceum Ogólnokształcącym, Gminnym Przedszkolem oraz Żłobkiem, Zespołem Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu, Szkołą Podstawową Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu oraz Szkołą Podstawową Nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu.
Niech Betlejemskie Światło Pokoju daje moc wszystkim, którzy zechcieli je przyjąć.