W sobotę 19.11.2016 roku uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu pod przewodnictwem trenera, Pana Marka Kędziora kolejny raz wzięli udział w rozgrywkach ligi mini piłki siatkowej.

Starsi koledzy z klas V wspomagani byli przez czwartoklasistów, uczących się podstaw siatkarskiego rzemiosła. Inauguracja miała miejsce w Bobowej i wzięło w niej udział kilkanaście zespołów. Udział w takiej imprezie oprócz najważniejszego elementu - ustawienia drużyn w poszczególnych ligach, niesie ze sobą niezwykłe sportowe przeżycia oraz element nie do osiągnięcia na zwykłych treningach - ogranie w trudnych warunkach z prawdziwym przeciwnikiem. Element ten hartuje zawodnika i powoduje, że radząc sobie na boisku, przenosi tę zaradność na grunt życia codziennego, co jest nie do przecenienia z punktu widzenia pedagoga, dlatego też podtrzymując znakomite tradycje siatkarskie nauczyciele wychowania fizycznego z bieckiej jedynki co roku zapraszają chętne dzieci do reprezentowania barw klubu UKS JEDYNKA BIECZ na arenach Gminy, Województwa, a nawet Kraju. Impreza przebiegła w doskonałych nastrojach i była niezwykłym przeżyciem zwłaszcza dla najmłodszych uczestników.

{phocagallery view=category|categoryid=182|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior