Corocznym zwyczajem w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu jest organizowanie Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Najmłodszych Uczniów. To wydarzenie pozwala nie tylko rozwijać umiejętności i zdolności językowe dzieci już od najmłodszych lat, ale także nagradzać za ich szczególne osiągnięcia i talenty. Tegoroczny XII Gminny Konkurs Języka Angielskiego odbył się 26 marca 2019. Spośród większości szkół w gminie Biecz wyłoniono tych najlepszych, którzy spotkali się w naszej szkole, by sprawdzić swoją wiedzę.

Na etapie gminnym udział wzięło 11 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z testem, który składał się z dwóch części: rozumienie tekstu słuchanego oraz zadań leksykalno-gramatycznych. Bardzo wysokie wyniki udowodniły, że wszyscy uczestnicy rzetelnie i odpowiedzialnie starali się wykazać swoimi umiejętnościami, dzięki czemu wyłoniono najlepszych z najlepszych:

I miejsce - Zuzanna Wójcikiewicz - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bieczu

II miejsce - Martyna Wojtarowicz - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie

III miejsce - Nela Wiecha - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bieczu

Pojedyncze punkty decydowały o tym, kto zajmie które miejsce, jednak najważniejszym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim oraz umożliwienie zdrowej rywalizacji w miłej atmosferze. Sądząc po uśmiechach na twarzach naszych gości, nasze wspólne spotkanie z językiem angielskim należy zaliczyć do udanych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy skorzystali z możliwości wzięcia udziału w naszym konkursie i zaszczycili nas swoją obecnością.

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych uczniów oraz ich osiągnięć, życząc dalszych sukcesów!

{phocagallery view=category|categoryid=330|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Aneta Gawlik-Niziołek