W bieżącym roku szkolnym dla nadrobienia pandemicznych zaległości Samorząd Uczniowski postanowił wyjątkowo inaczej obchodzić karnawałowe szaleństwo. W ostatnim tygodniu nauki, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, przewodnicząca SU poddała myśl, aby w kolejnych dniach wyraźnie podkreślić czas zabawy oraz uczniowskiej radości z powodu zakończenia I półrocza.

DZIEŃ PIŻAMY

I tak kolejno: poniedziałek został dniem piżamy – i wielu z uczniów starszych i młodszych rzeczywiście celebrowało strojem ten pomysł. Wtorek miał przypomnieć modę z lat 70-tych, stąd uczniowie pojawili się w popularnych wówczas spodniach – dzwonach, szerokich, zwiewnych, kolorowych bluzkach, przybyły do szkoły nawet „dzieci kwiaty”.

DZIEŃ POSTACI FILMOWYCH

Środa 25 stycznia była dniem postaci filmowych i baśniowych oraz bohaterów komiksów. W odpowiednich przebraniach uczniowie pojawili się na lekcjach, a później na zabawie karnawałowej zorganizowanej z inicjatywy dyrekcji szkoły.

Z kolei Rada Rodziców ze swych środków sfinansowała poczęstunek dla uczestników. Uczniowie bawili się w trzech różnych grupach wiekowych, ale na każdym poziomie szaleństwo było podobnie barwne i radosne. Widać, że takiej imprezy po prostu brakowało. Pełni wrażeń przetrwaliśmy jeszcze dwa szkolne dni i udaliśmy się na zasłużone zimowe ferie.

Dziękujemy Wszystkim: Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców oraz Samorządowi Uczniowskiemu za organizację tej zabawy. Chcemy jeszcze! Tekst: J. Wantuch – Skorupa Foto: M. Kędzior, J.W - Skorupa