19
paź
Kategoria: erasmus

Zadaniem projektowym zaplanowanym na październik było przedstawienie, w jaki sposób w krajach partnerskich obchodzony jest Halloween. W związku z tym klub Erasmusa, skupiający część uczniów z klasy 6a oraz uczennica z klasy 6b udał się na cmentarz przy klasztorze w Bieczu, aby posprzątać groby z liści i zapalić symboliczny znicz.

W ten sposób pokazaliśmy, że w Polsce nie obchodzi się Halloween, lecz Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Tradycją polską jest pod koniec października sprzątanie i dekorowanie grobów naszych bliskich. Nie zapominamy również o miejscach spoczynku żołnierzy, zasłużonych dla kraju i poległych w czasie I i II wojny światowej.

Agnieszka Masłowska- Krygowska

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok