Do trzydniowego egzaminu gimnazjalnego odbywającego się w Gimnazjum nr 1 w Bieczu przystąpiło 47 uczniów klas trzecich. Zgodnie z planem pierwszego dnia sprawdzana jest wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. Każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godzinie 9, drugi o godzinie 11. Pomiędzy nimi będzie przerwa. W czwartek egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym, potem - rozszerzonym. Egzamin będzie przeprowadzany z angielskiego. Arkusze z zadaniami z kolejnych dni publikuje codziennie na swojej stronie internetowej Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne. Arkusz z pierwszego bloku ma być udostępniony około godziny 13, drugi - około godz. 16. Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

tekst: mgr Monika Stygar

zdjęcia: Adam Szot