Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W piątek, 23 czerwca, nadszedł czas na podsumowanie roku wytężonej pracy, którą najlepiej mierzy  się konkretnymi wynikami. A te w naszej szkole są znakomite.Wystarczy wspomnieć, iż 59 uczniów naszej szkoły otrzymało świadectwo z wyróżnieniem.

W ostatnią sobotę, 17 czerwca, odbył się komers klasy 8a. Uczniowie wraz z wychowawcą, panią Alicją Przybyłowicz, spotkali się na tradycyjnym balu, wieńczącym osiem lat nauki w szkole podstawowej.

Koniec roku szkolnego przyniósł naszym uczniom wiele wrażeń. Pięćdziesięcioro spośród nich wzięło udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy.

19 czerwca, w poniedziałek, przy okazji cyklicznej wizyty drugoklasistów w bibliotece szkolnej, grupa recytatorów przedstawiła teatrzyk pt. „Dzieci Pana Astronoma”. Przedstawienie zostało przygotowany pod opieką p. Sylwii Szeteli w nawiązaniu do trwającego właśnie patronalnego roku Mikołaja Kopernika.

15 czerwca czwartoklasiści wyruszyli na klasową wycieczkę. Odwiedziliśmy Rabkę -  miejscowość pięknie położoną wśród lasów i gór, a w drodze powrotnej Nowy Sącz. W Rabce najlepsze chwile przeżyliśmy w Rabkolandzie - Parku Rozrywki dla Dzieci i mimo pewnych ograniczeń ze względu na nasze bezpieczeństwo,