Dnia 20 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole gminny konkurs wiedzy i umiejętności językowych najmłodszych uczniów, tj uczęszczających do klas I - III.

Wzięło w nim udział 23 dzieci z 8 szkół należących do Gminy Biecz, tj. ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie, ze Szkoły Podstawowej w Racławicach, ze Szkoły Podstawowej w Grudnej Kępskiej, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach i ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu, będącej gospodarzem tego przedsięwzięcia.

Celem, zorganizowanego już po raz czternasty, konkursu jest pobudzanie zainteresowań językowych uczniów, umacnianie motywacji do dalszej nauki oraz rozwijanie zdrowej rywalizacji wśród dzieci. Zmagania te przebiegały w dwóch etapach - szkolnym, gdzie uczniowie rozwiązywali test dostarczony przez organizatora, wyłaniającym trzech reprezentantów danej placówki do kolejnego etapu - gminnego. W etapie gminnym uczniowie przez 45 minut rozwiązywali zadania konkursowe.

Następnie komisja, składająca się z nauczycieli z przybyłych szkół, pod kierownictwem Pani Agnieszki Masłowskiej-Krygowskiej - autora zadań i organizatora konkursu, oceniała testy i wyłoniła zwycięzców.

Na podium stanęli:

I miejsce: Szymon Knebel z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej
II miejsce: Stefania Marszałek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu
III miejsce: Nikola Falarz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu

wyróżnienie: Tobiasz Śwież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej,
wyróżnienie: Michalina Augustyn ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu.

Konkursowi patronował Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu - Pan Rafał Szarłowicz, który przywitał uczestników konkursu, a po jego zakończeniu ogłosił wyniki i wręczył wszystkim dzieciom ufundowane przez siebie dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki.

Przekazał również dyplomy z podziękowaniem dla nauczycieli, przygotowujących swoich podopiecznych oraz pracujących w komisji oceniającej testy.

Podziękowania trafiły do: Pani Edyty Stachury, Pani Katarzyny Bugno, Pani Iwony Wójcik, Pani Anety Gawlik-Niziołek, Pani Beaty Miki, Pana Krzysztofa Grybosia, Pani Sabiny Marszałek i Pani Wioletty Wijackiej.

Tekst: Agnieszka Masłowska-Krygowska Zdjęcia: Sabina Przybylska.

XIV GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA NAJMŁODSZYCH