Dnia 20 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole kolejna - trzynasta już edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Najmłodszych, którego jesteśmy organizatorem. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy trzeciej oraz drugiej z siedmiu szkół podstawowych Gminy Biecz. Były to następujące placówki: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Grudnej Kępskiej, Szkoła Podstawowa im. prof. A. Kosiby w Libuszy, Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rożnowicach, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa M. Kromera w Bieczu.

Po przywitaniu uczestników konkursu przez Dyrektora szkoły - Pana Rafała Szarłowicza,  uczniowie przystapili do  napisania testu sprawdzającego wiadomości z języka angielskiego, tj. słownictwo, konstrukcje gramatyczne, funkcje językowe, zawarte w podstawie programowej dla tego etapu nauczania. Jury pod przewodnictwem Pani Agnieszki Masłowskiej-Krygowskiej - pomysłodawczyni i organizatorki konkursu,  wyłoniła osoby nagrodzone I, II, III miejscem oraz dwoma wyróżnieniami. Pierwsze miejsce zajął uczeń ze Szkoły Podstawowej w Grudnej Kępskiej, II miejsce uczeń ze Szkoły Podstawowej w Libuszy, trzecie miejsce uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu. Wyróżnienia otrzymali: uczeń ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu oraz ze Szkoły Podstawowej w Rożnowicach. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiadomości i umiejętności językowych, a walka była bardzo wyrównana, rozstrzygnięta dogrywką.

Oprócz współzawodnictwa, sprawdzenia swoich możliwości językowych, dzieci miały okazję poznać się, a w czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników, pograć w gry planszowe czy spędzić miło czas przy poczęstunku. Liczymy, że za rok nauczyciele uczący języka angielskiego w swoich szkołach podejmą się    trudu przygotowania dzieci do  kolejnej edycji tego konkursu i zaszczycą nas swoją obecnością.

Zdjęcia w Google Photos

Tekst: Agnieszka Masłowska-Krygowska