12
sty

Klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu zakończyła realizację I modułu projektu "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". Wybraliśmy książkę Marii Terlikowskiej pt. "Drzewo do samego nieba". Najpierw poznaliśmy i wykonaliśmy chmurkę Tosię oraz małe zaczytane chmurki, ozdobiliśmy także okładki lekturników. Wspólnie na zajęciach czytaliśmy lekturę, dzieci także odsłuchiwały niektóre fragmenty samodzielnie w domu. Po przeczytaniu "Drzewa do samego nieba" uzupełnialiśmy w zeszytach lektur strony związane z książką - metryczkę, bohatera, ulubiony fragment. Na korytarzu zawisło drzewo czytelnicze, a pomysł zamienił się w szkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas I - III. Drzewo jesienią ozdabiają kolorowe liście, zimą - śnieżynki, a wiosną - kwiaty. Dzieci zapisują na nich tytuły i autorów przeczytanych książek. Pracowaliśmy także w grupach - na dużych kartonach szarego papieru odrysowaliśmy i wykonaliśmy z wydzieranki (gazety i papier kolorowy) postacie głównych bohaterów lektury - braci Lichockich.

Czytaj więcej: "Lekturki spod chmurki" - podsumowanie I modułu
08
gru

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie”.

W tym roku Święty Mikołaj niestety nie mógł odwiedzić nas osobiście, ale nie zapomniał o naszych najmłodszych dzieciach, które dzielnie się uczą i bawią stacjonarnie. Zostawił nam za to bardzo długi list i obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na ich twarzach malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za prezenty  i do zobaczenia za rok! A Wy byliście w tym roku grzeczni? Odwiedził Was Mikołaj?

 Autor: mgr Agnieszka Wojtarowicz

Czytaj więcej: Święty Mikołaj odwiedził dzieci w oddziale przedszkolnym
07
gru

30 listopada w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzień był pełen zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Andrzejkowe wróżby przeplatały się z tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Tego dnia był również czas na odpoczynek i słodki poczęstunek. A oto fotorelacja:

fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffAutor: mgr Agnieszka Wojtarowicz

Czytaj więcej: Zabawa andrzejkowa w oddziale przedszkolnym
16
lis

Dbałość o wszechstronny rozwój uczniów to jedno z głównych zadań szkoły. Biecka „Jedynka” starając się utrzymać swoją ofertę na najwyższym poziomie organizuje przy współpracy z Małopolskim Szkolnym Związkiem Sportowym zajęcia ogólnorozwojowe z elementami siatkówki dla najmłodszych uczniów z klas I-III oraz ukierunkowane głównie na piłkę siatkową dla starszych dzieci.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA SKS W NASZEJ SZKOLE WKRACZAJĄ W KOLEJNA FAZĘ
12
lis

Zapraszamy do obejrzenia akademii z okazji 11 Listopada przygotowanej przez najmłodszych uczniów naszej szkoły pod kierunkiem wychowawczyni – pani Agnieszki Wojtarowicz.

(Aby obejrzeć kliknij tutaj)

 

 

 

28
paź

W tym roku szkolnym klasa 2b pod opieką pani Sabiny Przybylskiej bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym: „CZYTAM Z KLASĄ - Lekturki spod chmurki, edycja II EKOlogiczna”, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród dzieci klas I-III. Celami projektu są m. in.: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, a także integracja zespołu klasowego.
Projekt podzielony jest na trzy moduły:
• I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW
• II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU
• III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA

Czytaj więcej: NASZA SZKOŁA CZYTA Z KLASĄ
13
paź

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie pod hasłem: „SZKOLNE DRZEWO CZYTELNICZE”, którego celem jest: rozwijanie aktywności czytelniczej, rozbudzanie ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem, mobilizowanie uczniów do czytania poprzez udział w konkursie.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu.

2. Zadanie konkursowe polega na czytaniu dowolnie wybranych pozycji literatury dziecięcej, a następnie zapisaniu tytułu i autora przeczytanej książki oraz swojego imienia, nazwiska i klasy na przygotowanych szablonach. Jesienią będą to listki, zimą - płatki śniegu, wiosną - kwiaty (mogą być wykonane samodzielnie lub korzystamy z przygotowanych przez nauczyciela). Następnie przekazujemy szablony do wychowawcy klasy lub bezpośrednio do opiekuna konkursu.

3. Konkurs trwał będzie od 1 października 2020 r. do 31 maja 2021 r.

4. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która przeczyta najwięcej książek i zapisze ich tytuły na przygotowanych szablonach.

5. Nagrodzone w konkursie zostaną trzy pierwsze miejsca. Dopuszcza się przyznanie nagród ex-aequo oraz wyróżnień.

6. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest pani Sabina Przybylska.

Mam nadzieję, że nasze jesienne drzewo już wkrótce zapłonie feerią barw:)

Autor: mgr Sabina Przybylska

Czytaj więcej: KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS I – III
27
wrz

20200918 125740

Propagowanie zdrowego trybu życia, dbanie o środowisko naturalne, nie jest nam obojętne dlatego Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bieczu w dniach 21.09.2020-25.09.2020 przystąpiła do gminnego konkursu
pt.“ Koleżanko, kolego makulatura to dobry śmieć, korzyści z niego możesz mieć“- zbiórka makulatury przez dzieci klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Gminy Biecz“.

Celem akcji jest rozbudzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów
i ograniczenia ich wyrębu z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych, uwrażliwienie na piękno środowiska leśnego i ukazanie potrzeb jego ochrony oraz propagowanie zachowań ekologicznych i zachęcanie uczniów do działań związanych z segregacją odpadów.

Czytaj więcej: GMINNY KONKURS MAKULATURY
23
wrz

Uczniowie klasy III B przywitali dziś jesień. Były piękne jesienne wiersze, które recytowali, oraz stroje pani jesieni. Wszyscy świetnie się bawili! Witaj jesieni!

Czytaj więcej: 23 WRZEŚNIA 2020 - PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ JESIENI
20
wrz

15 września - „The Dot Day” to święto kreatywności, odwagi i zabawy, a motywem przewodnim jest kropka. Stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i mocnych stron oraz pobudzania wyobraźni i twórczego myślenia. Nasze przedszkolaki i uczestnicy zajęć świetlicowych także obchodzili Dzień Kropki. Były kropkowe dzieła sztuki – malowanki i wyklejanki, kropkowa fotobudka oraz mnóstwo świetnej zabawy. Poznaliśmy także historię małej Vashti – bohaterki książeczki Petera Reynoldsa, od której wszystko się zaczęło…

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu i świetlicy szkolnej
26
cze

Ten rok szkolny na pewno należał do wyjątkowych i był inny niż wszystkie. Oprócz tradycyjnych form nauczania musieliśmy się zmierzyć z nowoczesną technologią i nauczaniem na odległość. A oto efekt końcowy pracy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą zapraszają na zdalne zakończenie przedszkola. 

Ananasy żegnają przedszkole (kliknij)

autor: mgr Agnieszka Wojtarowicz 

09
cze

Właśnie zakończył się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, po raz pierwszy zorganizowany w przestrzeni wirtualnej. Oprócz promowania regularnego czytania dzieciom, akcja miała na celu budowanie świadomości proekologicznej dzieci i uwrażliwianie ich na potrzeby zwierząt. Kolejne Dni Tygodnia Czytania poświęcone były różnym gatunkom zwierząt: psom, ptakom, kotom, żubrom, niedźwiedziom, owadom, wilkom, koniom. 

Nauczyciele Bieckiej Jedynki również włączyli się do akcji i przygotowali dla dzieci tematyczne słuchowiska: 

Czytaj więcej: Biecka Jedynka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa
01
cze

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.  Po raz pierwszy Dzień ten obchodzony był w 1955 r.  W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka przypada 1- go czerwca. 

Z okazji dzisiejszego święta wszystkich dzieci, zapraszamy do obejrzenia animowanego filmiku z życzeniami dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym roku niestety nie możemy świętować wspólnie, dlatego taki mały prezent od nas dla Was Drogie Dzieci.

Wszystkiego najlepszego!!!

Dzień Dziecka. Przedszkolaki oraz klasy I-III(kliknij)

 

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok