11
mar

2 marca uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Bieczu w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tym razem wysłuchali bajek czytanych przez podopiecznych i terapeutę Środowiskowego Domu Samopomocy. Pani Agnieszka i pan Wiesław przeczytali znanego i lubianego „Czerwonego Kapturka”, natomiast pani Monika Przybyła – kulturoterapeuta - przedstawiła bajkę terapeutyczną „Wilczą naturę da się zmienić”, poruszającą problem autyzmu i szeroko pojętej „inności”.
Kolejnym punktem wizyty była lekcja biblioteczna. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza i jak dołączyć do grona czytelników. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcji i brali czynny udział w rozmowie. Zwiedzili tez poszczególne działy biblioteki.

Czytaj więcej: PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
11
mar

Kalendarz obfituje w ogromną liczbę nietypowych świąt. Praktycznie do każdego dnia w kalendarzu przypisane jest jakieś święto. W naszym oddziale przedszkolnym było wiele okazji do świętowania:
• 20 września 2019 - Dzień Przedszkolaka
• 20 listopada 2019 - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
• 22 listopada 2019 - Dzień Kredki
• 25 listopada 2019 - Dzień Pluszowego Misia
• 9 lutego 2020 - Międzynarodowy Dzień Pizzy
• 17 lutego 2020 - Dzień Kota
• 26 lutego - Dzień Dinozaura

Czytaj więcej: NIETYPOWE ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU – PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA
05
mar

Dzisiaj 04 marca odwiedziła nas grupa uczniów z nauczycielami, którzy przyjechali do Polski z Cypru, Hiszpanii i Anglii. Wizyta naszych rówieśników odbyła się w ramach programu Erasmus+. W tej edycji międzynarodową współpracę zorganizowała mgr Aneta Gawlik-Niziołek, a obecnie koordynatorką jest mgr Agnieszka Masłowska-Krygowska. Nasi goście obejrzeli sale lekcyjne na ul. Tysiąclecia, a uczniowie klas 0-III przywitali ich piosenkami w j.angielskim. Dzięki nauce znikają bariery językowe. Chociaż pogoda deszczowa u nas było bardzo wesoło.

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS 0-III
01
mar

Po raz pierwszy Biecka Jedynka włączyła się do ogólnopolskiej akcji Fundacji Wsparcie 112 pod hasłem: MISIE RATOWNISIE – PODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM. Celem akcji było zebranie jak największej ilości maskotek, które będą przekazane do jednostek Straży Pożarnej, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach. Do naszej zbiórki przyłączyły się: Szkoła Podstawowa w Grudnej Kępskiej i Szkoła Podstawowa w Racławicach. Od początku grudnia do połowy lutego można było przynosić maskotki nowe lub używane, ale czyste, zadbane i nieuszkodzone. Udało nam się zebrać naprawdę imponującą ilość pluszaków. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY OTWORZYLI SWOJE SERCA DLA POTRZEBUJĄCYCH!

Czytaj więcej: AKCJA MISIE RATOWNISIE W NASZEJ SZKOLE
15
lut

„Święto Babci i Dziadka” to niezwykle ważna data w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Tegoroczna impreza odbyła się 24 stycznia 2020 r. w świetlicy szkolnej. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.

Czytaj więcej: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
15
lut

23 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komisariatu Policji w Bieczu – Tomaszem Machowskim. Dotyczyło bezpiecznego spędzania czasu zimą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance, ponieważ policyjny mundur i wyposażenie robią na najmłodszych ogromne wrażenie. Wspólnie ustalone zostały zasady bezpiecznych zabaw na śniegu:

Czytaj więcej: BEZPIECZNI ZIMĄ – SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASACH 0 - III
15
lut

W dniu 14 lutego uczniowie klas I-III radośnie obchodzili dzień Świętego Walentego .Cały dzień działała poczta Walentynkowa, której wielki finał zakończył się eksplozją uśmiechów i radości u osób, które otrzymały Walentynki.

Życzymy Wam dużo miłości nie tylko w Walentynki, ale i każdego dnia!!!

Czytaj więcej: SZKOLNE OBCHODY WALENTYNEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KLASACH I-III
13
lut

13 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0-III. Jak co roku sala gimnastyczna Bieckiej Jedynki zamieniła się w zaczarowaną krainę z księżniczkami, czarodziejkami, supermenami, piłkarzami i innymi wspaniałymi przebierańcami. Przy dźwiękach znanych nam dobrze hitów oraz świateł laserów dzieci mogły pobawić się ze sobą i swoimi wychowawczyniami. W przerwach czekał na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez wychowawców, zasponsorowanych przez rodziców. Jak co roku był to dzień pełen wrażeń. Zapraszamy Was raz jeszcze do wspólnej zabawy i obejrzenia galerii zdjęć z karnawałowych pląsów.

Czytaj więcej: „NIECH ŻYJE BAL!”- bal karnawałowy dla najmłodszych
12
gru

To chyba jeden z najlepiej przygotowanych, najsmaczniejszych i ciekawszych w formie konkursów w Gminie Biecz. Tak w skrócie można podsumować Gminny Turniej Ekologiczny organizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Strzeszynie, na którym swą obecność w sposób jakże wyjątkowy zaznaczyli nasi uczniowie z klasy III: JULIA KUCHARKA, NATALIA MALINOWSKA, BARBARA SZKARADEK.

Czytaj więcej: NASI TRZECIOKLASIŚCI NAJLEPSI W GMINNYM TURNIEJU EKOLOGICZNYM
05
gru

W miniony piątek 29 listopada w sali gimnastycznej odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – klas 0 – III. Za sprawą konkursu ogłoszonego przez panią Sylwię Szetelę – opiekuna szkolnej biblioteki – na sali zaroiło się od bajkowych postaci. Spotkały się tu: smoki, elfy, czarownice, królewny, wróżki, rycerze, smerfy, superbohaterowie… Naprawdę trudno było wybrać najpiękniejsze przebranie. W kolejnym zadaniu konkursowym uczniowie mogli wykazać się znajomością bajek, rozwiązując tematyczne rebusy. W międzyklasowej rywalizacji najlepsi okazali się podopieczni pani Barbary Chlost, czyli II a.

Czytaj więcej: BAJKOWE ANDRZEJKI W KLASACH 0 – III
04
gru

„Przyrzekamy uczyć się pilnie.
Przyrzekamy szanować wszystkich,
którzy pracują w szkole po to, aby nam było w niej dobrze.
Będziemy się starali być dobrymi kolegami i koleżankami.
Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt.
Chcemy swoją nauką i zachowaniem
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
oraz naszej Ojczyźnie – Polsce.”

8 listopada 2019 r. - w dniu Patronalnego Święta Szkoły do grona społeczności uczniowskiej Bieckiej Jedynki dołączyły dzieci z klas 1a i 1b. Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły mgr Rafał Szarłowicz. Część artystyczna uroczystości została przygotowana pod kierunkiem wychowawców: pani Marty Nowak – Wojtaszuk oraz pani Teresy Augustowskiej.

Czytaj więcej: PASOWANIE NA UCZNIA
06
lis

W środę 6 listopada uczniowie klas I – III uczestniczyli w wyjeździe do Gorlickiego Centrum Kultury. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa prezentował spektakl teatralny pt. „Pokahontas – indiańska księżniczka”. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, wspaniała muzyka i barwne postacie wywołały w małych widzach wielkie emocje. Ciekawość, wzruszenie i salwy śmiechu towarzyszyły im przez całe widowisko, a owacjom nie było końca.

Czytaj więcej: „POKAHONTAS – INDIAŃSKA KSIĘŻNICZKA” - Najmłodsi w teatrze
04
lis

4 października uczniowie klas drugich i klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. W programie wycieczki było zwiedzanie wystawy „Las – cztery pory roku” oraz lekcja przyrodnicza „Orlik”.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej
27
paź

W budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Tysiąclecia działa świetlica szkolna dla uczniów klas 0 – III. W roku szkolnym 2019/2020 wychowawcami świetlicy są: Sabina Przybylska, Agnieszka Stec, Edyta Jamro oraz Monika Czech. Dzieci korzystają z opieki w godzinach porannych: 6.45 – 8.00 oraz po zakończonych lekcjach: 12.00 – 16.00. Świetlica to miejsce, w którym uczniowie mogą bezpiecznie, przyjemnie, pożytecznie i kreatywnie spędzić czas wolny od zajęć edukacyjnych. Dzieci mogą skorzystać z licznych zajęć i aktywności proponowanych przez wychowawców: plastycznych, czytelniczych, ruchowych.

Czytaj więcej: Witamy w świetlicy szkolnej
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok