Jak co roku w Szkole podstawowej Nr 1 w Bieczu został zorganizowany już XXIV Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych a także XX Gimnazjada Ekologiczna. Głównym celem jest propagowanie ochrony środowiska we wszystkich jego aspektach oraz prowadzenie zdrowego stylu życia.

Chcemy uświadomić całemu społeczeństwu jak ważna jest to dziedzina wiedzy oraz zasadę, że im wcześniej te niezbędne informacje dotyczące ekologii będziemy wpajać dzieciom i młodzieży tym większe efekty w przyszłości.
Tegoroczny konkurs otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz, który powitał wszystkich zebranych oraz wygłosił krótkie przemówienie skierowane do młodych uczestników zmagań konkursowych.
Pytania konkursowe obejmowały zakres wiedzy dotyczący
„Chemii w środowisku i w żywności oraz jej wpływu na zdrowie człowieka”, a ich opracowaniem zajęła się Komisja Konkursowa powołana przez PCE i Oddział LOP
w Gorlicach. Jury konkursowe składało się z nauczycieli reprezentujących poszczególne szkoły w gminie.
Do konkursu przystąpiło łącznie 35 uczniów, którzy pisali test odpowiedni dla swojej kategorii .Komisja Konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego:

w kategorii gimnazjów oraz klas 7,8 szkół podstawowych
1 miejsce - Julia Haberek, ZS-P w Strzeszynie - opiekun Anna Lipa
2 miejsce - Kamila Gryboś, ZS-P w Libuszy - opiekun Justyna Rutana
2 miejsce - Martyna Ruwińska, ZS-P w Binarowej - opiekun Sabina Wszołek

w kategorii szkół podstawowych
1 miejsce - Jessica Majcher, ZS-P w Strzeszynie - opiekun Barbara Abram
2 miejsce - Wiktor Popiela, ZS-P w Libuszy - opiekun Justyna Rutana
3 miejsce - Piotr Stasiowski, ZS-P w Strzeszynie - opiekun Barbara Abram

Nagrody i dyplomy wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Burmistrza Biecza Mirosława Wędrychowicza.
Rolę koordynatora Konkursu ekologicznego pełniła nauczycielka geografii Monika Bochenek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i wysokich wyników.

Monika Bochenek

{phocagallery view=category|categoryid=337|limitstart=0|limitcount=0}