Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolne koło LOP

Po raz kolejny Biecka Jedynka przystąpiła do Akcji ,,Sprzątania Świata – Polska 2022”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: ,,Wszystkie śmieci są nasze!”.  W ramach ogólnopolskiej inicjatywy zwracamy uwagę na to, że wszystkie śmieci są nasze: te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka, bo innych na naszej Planecie nie ma. Dlatego zachęcamy wszystkich do czynnego dbania o naszą Ziemię, tak jak robią to cyklicznie wychowankowie naszej szkoły.

„Przywróć naszą Ziemię” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi. Wszelkie oficjalne wydarzenia mu towarzyszące ponownie odbywają się w świecie wirtualnym, ale w tzw. realu każdego dnia każdy z nas – małymi gestami, działaniami i postawą – może sprawić, że tak „sponiewierana” przez ludzi planeta nie ucierpi jeszcze bardziej.

Jak co roku w Szkole podstawowej Nr 1 w Bieczu został zorganizowany już XXIV Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych a także XX Gimnazjada Ekologiczna. Głównym celem jest propagowanie ochrony środowiska we wszystkich jego aspektach oraz prowadzenie zdrowego stylu życia.

18 marca po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 1 w Bieczu spotkali się miłośnicy przyrody na XXI KONKURSIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY BIECZ oraz XVII GIMNAZJADZIE GKOLOGICZNEJ.

Dnia 26 grudnia w Jasielskim Domu Kultury ogłoszono laureatów pierwszego konkursu fotograficznego pod hasłem „Rzeka Wisłoka i jej dopływy". Jego organizatorem był Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle, a adresatami uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu Związku.