„ Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”-  słowa  te, wypowiedziane przez  Elizę Orzeszkową, stały się myślą przewodnią  tegorocznego spotkania pracowników oświaty gminy Biecz, których współorganizatorem była biecka Jedynka oraz Szkoła Podstawowa Nr 2.

17 września 2022 r. w kinie Farys miały miejsce gminne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej, których gospodarzem był burmistrz Biecza, pan Mirosław Wędrychowicz. Wśród obecnych na sali znalazło się wielu znamienitych gości, m. in. poseł  na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pani Elżbieta Zielińska, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu,pan Adam Skwarło, proboszcz i gwardian parafii pw. św. Anny, o. Tomasz Michalik,  dyrektorzy  bieckich instytucji kultury, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, pan Andrzej Bochenek wraz z radnymi, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkola prowadzonych przez gminę Biecz. Okolicznościowe życzenia i podziękowania przekazały listownie: posłowie  na Sejm RP, pani Barbara Bartuś i pani Jagna Marczułajtis-Walczak oraz dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek w Bieczu, pani Renata Gołębiowska.

Podczas uroczystości burmistrz miasta, pan Mirosław Wędrychowicz, wręczył zasłużonym dla oświaty nauczycielom medale Komisji Edukacji Narodowej. Nagrody burmistrza za wyróżniająca pracę odebrali z rąk włodarza gminy dyrektorzy szkół i nauczyciele.Zaprezentowano także dorobek uczniowski oraz przekazano informację o realizowanych projektach i inwestycjach.

Część artystyczną przygotowali uczniowie bieckiej Jedynki pod kierunkiem pań: Sylwii Szeteli i Alicji Przybyłowicz, a za oprawę plastyczną odpowiedzialna była pani Edyta Żyguła-Matysik. Regionalne tańce ludowe zademonstrowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 pod opieką pani Małgorzaty Przybyłowicz. Obchody Dnia KEN zakończyły się pokazem mody senioralnej, brawurowo zaprezentowanej przez uczestników warsztatów LOWE.