Wychodząc naprzeciw szerokiemu wachlarzowi zainteresowań uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu w placówce podjęto w ostatnim czasie bardzo ciekawą i nietypową inicjatywę. Dzięki przychylności dyrekcji szkoły, oraz staraniom Pana Czesława Łukaszyka – prezesa koła PZW Biecz, w czwartek 29.04.2022 roku w budynku szkoły odbyło się pierwsze spotkanie członków szkolnej szkółki wędkarskiej skupiającej adeptów tej bardzo popularnej formy spędzania wolnego czasu.

Na spotkaniu omówiono najważniejsze zagadnienia związane z wędkarstwem, odbył się pokaz sprzętu, nakreślono historię, cel i wizję szeroko pojętego, nowoczesnego wędkarstwa opartego o aktywny wypoczynek, poszanowanie przyrody i życie w zgodzie z naturą.

Ze względu na ciekawy program wycieczek terenowych, wyjazdów do ośrodków zarybieniowych, oraz ćwiczeń praktycznych prowadzonych nad wodą inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. Docelowo uczestnicy szkółki przystąpią do egzaminu na kartę wędkarską.