W dniu 07.05.2022 w Bieczu odbyło się coroczne wielkie sprzątanie brzegów rzeki Ropy. Akcję swoim patronatem objął Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, a obecny na miejscu Przewodniczący Rady miasta Pan Grzegorz Nosal przywitał licznie zebranych ochotników z wielu organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Biecz oraz przybyłych mieszkańców gminy: Członków Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Ropy, Bieckiego Klubu Spinningowego, Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji LOWE, Stowarzyszenia „Biecz Przyjazny Emerytom”, Społecznej Straży Rybackiej Powiat Gorlice.

Naszą szkołę na tej szlachetnej imprezie reprezentowało dziewięcioro uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas na wspólne sprzątanie najbliższej okolicy dając tym samym wspaniały przykład do naśladowania, byli to: APOLONIA MARSZAŁEK, CETNAROWICZ ŁUKASZ, BARTŁOMIEJ ŚLIWIŃSKI, HUBERT JURCZAK, MAKSYMILIAN WANTUCH, ADRIAN WANTUCH, WOJCIECH SOLARZ, MARCEL BOCHENEK I JAKUB GRYGA.

W akcji zostało zebrane około 70 worków śmieci, ponadto 10 opon samochodowych
i części od zużytych urządzeń RTV i AGD. Dodatkowo została gruntownie odnowiona i umyta altana, oraz wykonane prace przy zieleni miejskiej.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za tak szlachetną postawę godną naśladowania!