Po długim czasie wytężonej stacjonarnej nauki nadszedł upragniony czas przerwy od szkoły. Wyczekiwane święta nadeszły. Z tej okazji w szkole odbył się okolicznościowy apel. Pani wicedyrektor I. Czeluśniak – Lignar przekazała kluczowe informacje związane z czasem przerwy świątecznej, złożyła zebranym uczniom oraz ich Rodzicom świąteczne życzenia i zaapelowała o bezpieczny wypoczynek uczniów. Apel połączony został z obchodami ustanowionego rok temu, nowego polskiego święta: Święta Chrztu Polski.

Przypuszczalnie nastąpił on w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. Krótkie wprowadzenie dotyczące chrztu i przyjęcia chrześcijaństwa przedstawiła p. J. Wantuch – Skorupa, nauczyciel historii. Szkolne obchody tego święta zakończyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego przeprowadzonego wśród uczniów klas 4 – 6. Jury konkursu w składzie pp. Iwona Czeluśniak – Lignar, Edyta Żyguła – Matysik, Ewa Więcek obejrzały i oceniły wszystkie ( aż 22 !) prace uczniów.

Większość nagród trafiła do uczniów klasy IV b. Uplasowali się oni na medalowych miejscach. Bezdyskusyjną zwyciężczynią została Maja Środulska, której największa praca wymagała wielkiego zaangażowania i wysiłku, żeby tak pięknie ją przygotować. Kolejne miejsca i wyróżnienia otrzymały również prace czwartoklasistów.

Być może temat chrztu Polski był im bardziej znany, bo zupełnie niedawno uczyli się o powstaniu Polski i panowaniu Mieszka I?

Laureatów nagrodzono wręczając upominki książkowe, zestawy plastyczne i słodycze.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w tym konkursie.

Tekst: J. Wantuch-Skorupa,                                      Foto: J. Wantuch – Skorupa, D. Płazińska.