Zwyczajowo w  listopadzie  w naszej szkole obchodzimy Święto Szkoły czyli Dzień Patrona - biskupa Marcina Kromera.  Urodziny tego wybitnego bieczanina przypadają na dzień 11 listopada. Ponieważ w tym dniu świętujemy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości  to nasza szkolna społeczność obchodzi dzień wcześniej Święto Szkoły. Tegorocznym obchodom przeszkodziła pandemia, zachorowania uczniów i kwarantanny klas.

Z tego powodu cykliczny szkolny konkurs historyczny: „Marcin Kromer – Patron mojej szkoły” przygotowany  przez nauczyciela historii przebiegał w trzech etapach. W konkursie udział wzięło 13 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie wielozadaniowego testu wiedzy o Marcinie Kromerze. Najlepiej z rozwiązaniem testu poradziła sobie Zofia Gomułka z klasy IV b uzyskując tym samym I miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Sychta z IV a, a trzecią lokatę uzyskały wspólnie Aleksandra Frączek i Nadia Górka również z IV b. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez  bibliotekarza panią Sylwię Szetelę, dyrekcję szkoły i Samorząd Uczniowski. Dyplom uznania za najlepszy wynik w kategorii klas V – tych otrzymał Adrian Środulski. Wszyscy uczestnicy otrzymali także dodatkowe oceny z historii.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez dyrektora szkoły p. Rafała Szarłowicza, odbyło się 16 grudnia, niestety z powodu obostrzeń sanitarnych, bez obecności społeczności szkolnej. Gorąco zapraszamy wszystkich uczniów – sięgajcie wyżej, chciejcie więcej, bierzcie czynny udział w życiu szkoły, włączajcie się w szkolne i pozaszkolne konkursy, zawody, turnieje i udowadniajcie nam i sobie, że jesteście utalentowani, mądrzy, zwinni, przedsiębiorczy i aktywnie włączycie się kiedyś w życie swoich lokalnych społeczności.

Tekst i foto: J.Wantuch-Skorupa.