„Odkrywamy Małopolskę” - wycieczka uczniów SP Nr 1 w Bieczu do Krakowa. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

W dniu 28 września 2021 r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, w ramach Projektu "Odkrywamy Małopolskę". Hasło wycieczki to "Podróż młodych odkrywców z Małego do Dużego Krakowa".

A o to relacja uczniów:

"Najpierw odbyliśmy spacer znanymi ulicami Krakowa, oglądając po drodze Wawel,  Kościół św. Andrzeja, Kościół św. Piotra i Pawła, Bazylikę św. Franciszka, Kamienice w Rynku, Ratusz, Kościół św. Wojciecha, Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Przez cały czas towarzyszyła nam Pani Przewodnik, która opowiadała historie związane z każdym z mijanych miejsc.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, które zajmuje część obiektów dawnego lotniska wojskowego Rakowice – Czyżyny - jednego z najstarszych stałych lotnisk w Europie. Pan Przewodnik ciekawie opowiadał o historii lotnictwa, mogliśmy również zobaczyć pierwsze konstrukcje samolotów.

W dalszej części programu odwiedziliśmy Ogród Doświadczeń. Był to najbardziej aktywny czas, podczas naszej wycieczki. Wśród parkowej zieleni znajduje się blisko 60 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki. Mogliśmy również podziwiać Ogródek Zapachów, Zielony Labirynt i Ogródek Geologiczny. Dodatkowo byliśmy w Planetarium, a w specjalnym kinie plenerowym oglądaliśmy film 3D.

Na zakończenie mieliśmy chwilę czasu, by jeszcze raz pospacerować ulicą Floriańską oraz zakupić pamiątki.

Ta wycieczka to był wspaniale spędzony czas!"