Dnia 27 września bieżącego roku obchodziliśmy w naszej placówce  Europejski Dzień Języków Obcych - święto z 26 września (niedziela). W ramach tych  obchodów uczniowie poszczególnych zespołów klasowych wraz z wychowawcami przygotowali w swoich klasopracowniach dekoracje nawiązujące do wybranych krajów europejskich.

Były to następujące państwa:

• Klasa 4a - Hiszpania
  • Klasa 4b - Francja
  • Klasa 5 - Finlandia
  • Klasa 6 - Grecja
  • Klasa 7a - Włochy
  • Klasa 7b - Anglia
  • Klasa 8a - Węgry
  • Klasa 8b - Ukraina
  • Klasa 8c - Niemcy

Uczniowie bogato ozdobili swoje sale lekcyjne, były własnoręcznie wykonane flagi, podstawowe słownictwo z danego kraju, symbole związane z powyższymi państwami itp. Nie zabrakło także typowych przekąsek z Anglii czy z  Włoch oraz strojów z danego kraju, np. z Francji, z Ukrainy. Wszystkie zespoły klasowe bardzo dobrze wywiązały się z zadania, a szczególne klasa 4b, która oprócz dekoracji sali, zaprezentowała stroje noszone we Francji.

Wydarzenie to spotkało się z zainteresowaniem uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem  podeszli do przygotowania swoich klasopracowni i mieli okazję  poznać kulturę i język wybranego  kraju.

Ponadto, Pani Agnieszka Żegleń przeprowadziła w klasie 7b zajęcia, na których uczniowie uczyli się liczb od 1-10 w różnych językach europejskich, rozwiązywali quizy, poznawali typowe zwroty w językach obcych.

Agnieszka Masłowska-Krygowska