Jak co roku z powagą wchodzimy w listopad. Smutny miesiąc zadumy i refleksji nad ludzkim życiem. Pojawiają się myśli o przemijaniu, odchodzeniu. Przywołujemy w pamięci tych, co już odeszli. Dzięki naszej pamięci są z nami.

Wpisując się w atmosferę listopadowych dni społeczność uczniowska naszej szkoły przygotowała się na ten wyjątkowy czas. Niestety ze względu na sytuacje epidemiologiczną i rozporządzenie rządu wizytę na bieckim cmentarzu musieliśmy przesunąć w czasie. Dopiero 6 listopada grupa uczniów pod opieką p.Marka Kędziora odwiedziła groby Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły. Na ich mogiłach zapłonęły światła pamięci. Naszą pamięcią objęliśmy także bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny. Na ich grobach zapaliliśmy okolicznościowe znicze oraz zostawiliśmy biało-czerwone kotyliony. Odwiedziliśmy grób bieczanina rotmistrza Kazimierza Kwiecińskiego, żołnierza Legionów Piłsudskiego, a także mogiły poległych żołnierzy, którzy spoczywają na 5 cmentarzach pierwszo wojennych w Bieczu. Z kolei na dziedzińcu klasztoru Franciszkanów odwiedziliśmy miejsce spoczynku zasłużonego żołnierza, kapelana Armii Krajowej ojca majora Klemensa Warzyboka.
Oni nam niepodległą Polskę, my Im światło, modlitwę, pamięć i chwilę zadumy.

{phocagallery view=category|categoryid=450|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Jolanta Skorupa-Wantuch