Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcie przedstawiające kalendarz z datą 14 luty

Św. Walenty to podobno Patron nie tylko zakochanych, ale też szaleńców. I musi w tym być ziarnko prawdy – bo kto jak nie on – mógł wymyślić zdalne walentynki?? To czerwono-różowe, serduszkowe święto ma wielu wiernych zwolenników i tyluż chyba przeciwników. Ale nic to!

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest na całym świecie, co roku w lutym. Ma on na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego poruszania się przez dzieci i młodzież w przestrzeni wirtualnej.

Biecka „Jedynka” zawsze stawiała na wszechstronny rozwój swoich uczniów. Dodatkowe treningi i zajęcia sportowe prowadzone są z powodzeniem ku uciesze dzieci. Są jednak momenty, w których nagina się sztywną sportową formułę, a w miejsce solidnego treningu częściej niż zwykle wdziera się dobra zabawa. Tak było w poniedziałek 7 grudnia, gdzie zamiast tradycyjnych treningów siatkarskich oraz zajęć ogólnorozwojowych zorganizowano mikołajkowy turniej gier i zabaw, w którym tak najmłodsi jak i starsi mogli ze sobą rywalizować w jeszcze radośniejszej atmosferze oddając się sportowej zabawie pod okiem trenerów. Starsi rozegrali krótkie mecze siatkówki, w których emocje jak zawsze dawały o sobie znać, młodsi walczyli na polu drużynowych zawodów szybkościowo sprawnościowych. Całej imprezie towarzyszyła mikołajkowa aura, a po walce wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i dyplomy. To był bardzo udany i pełen pozytywnej energii dzień.

W 2019 roku UNESCO, wspólnie z International Council for Philosophy and Human Sciences ustanowiło Światowy Dzień Logiki. 14 stycznia 2021 roku obchodzimy go więc po raz trzeci. Obchody mają na celu zwrócenie uwagi zarówno społeczności naukowych, jak i szeroko rozumianej opinii publicznej na wagę i praktyczne zastosowania logiki, której znaczenie dla rozwoju wiedzy, nauki i technologii jest zdecydowanie niedoceniane. Data ta nie jest przypadkowa - upamiętnia bowiem dwóch najważniejszych logików XX wieku: Alfreda Tarskiego, który urodził się 14 stycznia 1901 oraz Kurta Gödla, który zmarł 14 stycznia 1978 roku.

W październiku bieżącego roku Muzeum Ziemi Bieckiej zdołało zorganizować, przeprowadzić i rozstrzygnąć XX Edycję Konkursu Historycznego „Ziemia Biecka w Historii i Legendzie”. Zaplanowany na wiosnę w ubiegłym roku szkolnym konkurs, nie mógł się odbyć,    z powodu wprowadzenia zdalnego nauczania w szkołach w związku    z sytuacją epidemiologiczną w kraju.
XX edycja konkursu przebiegała pod hasłem: Upamiętniamy 100. Rocznicę Urodzin Dr Tadeusza Ślawskiego.
Celem konkursu była przedstawienie młodzieży szkolnej postaci dr Tadeusza Ślawskiego wybitnego historyka, muzealnika, działacza społecznego związanego przez dziesiątki lat z Bieczem i ukazanie jego zasług na polu bieckiego muzealnictwa i ochrony zabytków oraz osiągnięć w promowaniu historii Biecza.
Zadaniem uczniów starszych klas było przygotowanie gazetki okolicznościowej z okazji 100 rocznicy urodzin dr Ślawskiego. Młodsi uczniowie mogli „wyrazić plastycznie” swoją znajomość postaci i dorobku T.Ślawskiego.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali 4 prace literackie (opieka merytoryczna p. J.Wantuch-Skorupa),        a młodsi zachęcani i instruowani przez p.Edytę Żygułę-Matysik wykonali 5 prac plastycznych.