Kamil Kosiba, Wychowanek UKS Jedynka Biecz, Wicemistrzem Polski Kadetów !

W dniach 4 -8 maja 2016 roku w Człuchowie rozgrywany był Finał Mistrzostw Polski Kadetów. Do turnieju awansowało 8 najlepszych drużyn w kraju. Kamil Kosiba w tym sezonie reprezentuje barwy AKS V LO Rzeszów do którego przeszedł z „bieckiego” UKSu. Drużyna z Rzeszowa w grupie zmierzyła się z zespołami Wifama Łódź (3:2), Trefla Gdańsk (3:0) i Jastrzębski Węgiel (2:3) i w wyniku tych spotkań zajęła pierwsze miejsce w grupie. Kolejno w półfinale siatkarze z podkarpacie spotkali się z MMKS Maraton-LNG Świnoujście, który wygrali 3:1 i awansowali do ścisłego finału turnieju. Tam zmierzyli się z siatkarzami Jastrzębskiego Węgla, którzy okazali się lepsi i wygrali 3:0, tym samym drużyna Kamila AKS V LO Rzeszów zdobyła srebrne medale.

Na zakończeniu turnieju wybrano wyróżniających się zawodników wśród których znalazł się Kamil Kosiba otrzymując statuetkę Najlepszego Przyjmującego Mistrzostw Polski Kadetów. Nagrody, medale, puchary i statuetki za uczestnictwo wręczali goście honorowi: Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, a także ku zadowoleniu odbierających wyróżnienia młodych siatkarzy, obecny na finałowym meczu Michał Kubiak - mistrz świata, kapitan reprezentacji Polski.
Zawodnikowi należą się ogromne gratulację tak znakomitego kolejnego sukcesu.