Na początku grudnia Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowały wspólnie zbiórkę artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących seniorów w naszym otoczeniu. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji: „Zostań Mikołajem”. Nasz szkolny magazyn żywności z dnia na dzień się powiększał. Niestety nasze szyki pomieszała nieco kwarantanna uczniów, bo będący w przymusowym „areszcie domowym” uczniowie nie zdołali dołączyć do akcji. Ale żeby oddać sprawiedliwość dodajmy, że byli wśród nich i tacy spryciarze, którzy dostarczyli dary przez członków swoich rodzin.

20 grudnia 2021 roku sfinalizowaliśmy tegoroczną zbiórkę. Ofiarowane przez uczniów i ich rodziny produkty zostały posortowane i sprawiedliwie rozdzielone do paczek. Dodatkowo do każdej dołączone zostały wykonane przez uczniów na lekcjach plastyki kartki z życzeniami świątecznymi (pięknie wypisały je uczennice klasy piątej: Natalia, Dagmara i Wiktoria).

Pani Agnieszka Kosiba otrzymała z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wykaz osób znajdujących się w trudnej sytuacji i tym właśnie osobom zostały dostarczone mikołajkowe paczki.

Dowiezieniem podarunków zajął się wspólnie z p. Kosibą p. M. Kędzior? oraz starsi i młodsi pomocnicy: Paulinka, Antek i Szymon?? .

Uśmiech i radość obdarowanych, łzy szczęścia, słowa wdzięczności były najlepszym podziękowaniem dla nas. Przekonaliśmy się kolejny raz, że warto i trzeba pomagać!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy do tego się przyczynili.

Tekst: J. Wantuch – Skorupa,

Foto: J. Wantuch - Skorupa, M. Kędzior, A. Szot