Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Na początku grudnia Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowały wspólnie zbiórkę artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących seniorów w naszym otoczeniu. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji: „Zostań Mikołajem”. Nasz szkolny magazyn żywności z dnia na dzień się powiększał. Niestety nasze szyki pomieszała nieco kwarantanna uczniów, bo będący w przymusowym „areszcie domowym” uczniowie nie zdołali dołączyć do akcji. Ale żeby oddać sprawiedliwość dodajmy, że byli wśród nich i tacy spryciarze, którzy dostarczyli dary przez członków swoich rodzin.

Podobnie jak w roku ubiegłym, dokładnie 22 września odbyły się w naszej szkole, podwójne wybory: do Rady Samorządu Uczniowskiego i do Młodzieżowej Rady Miasta. W dniu wyborów uczniowie klas VI – VIII obecni w szkole mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu na wybranego przez siebie kandydata. Po wybraniu i zaznaczeniu kandydata wrzucali swoje karty do urny. Szkolna Komisja Wyborcza, której przewodniczył Jan Lenard oraz  przedstawiciele klas -  podliczyła głosy uczniów. Prawidłowy przebieg wyborów oraz  prace komisji nadzorowały opiekun SU p. Jolanta Wantuch – Skorupa oraz opiekun MRM p. Agnieszka Kosiba.

Samorząd Uczniowski w 2021/2022

Przewodniczący :      Kacper Dziki

Z-ca przewodniczącego:

Paulina Mentel

Członkowie RSU:

Oliwia Czochara
Aleksandra Michalec
Natalia Pyrcioch

Jako Samorząd Uczniowski, zwróciliśmy się z prośbą do jednej z gorlickich firm ubezpieczeniowych, aby w miarę możliwości przekazano dla najmłodszych uczniów naszej szkoły kamizelki i elementy odblaskowe. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci na drogach, a jednocześnie pokazać uczniom, że SU realizuje różne zadania w ramach swojej działalności.