Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu, ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz, tel. (13) 4471051 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Ul;istracja przedstawiająca uczniów głosujących w wyborach samorządu szkolnego

W dniu 21 września 2022 roku odbyły się w naszej szkole wybory przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła krótka i raczej niewidoczna kampania wyborcza. Okazała się jednak potrzebna i skuteczna. Przewodniczącą szkoły została uczennica kl. 8a, która odpowiedzialnie i z pełnym zaangażowaniem podeszła do sprawy. Kandydatka ta wykonała swój plakat wyborczy, przygotowała wizytówki, spotykała się z uczniami szkoły i to właśnie zdecydowało o jej sukcesie.

Na początku grudnia Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowały wspólnie zbiórkę artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących seniorów w naszym otoczeniu. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji: „Zostań Mikołajem”. Nasz szkolny magazyn żywności z dnia na dzień się powiększał. Niestety nasze szyki pomieszała nieco kwarantanna uczniów, bo będący w przymusowym „areszcie domowym” uczniowie nie zdołali dołączyć do akcji. Ale żeby oddać sprawiedliwość dodajmy, że byli wśród nich i tacy spryciarze, którzy dostarczyli dary przez członków swoich rodzin.

Jako Samorząd Uczniowski, zwróciliśmy się z prośbą do jednej z gorlickich firm ubezpieczeniowych, aby w miarę możliwości przekazano dla najmłodszych uczniów naszej szkoły kamizelki i elementy odblaskowe. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci na drogach, a jednocześnie pokazać uczniom, że SU realizuje różne zadania w ramach swojej działalności.