W dniu 23.03.2015 roku przybył do naszej szkoły porucznik Roman Tarko - działacz konspiracyjny okupowanej Polski, żołnierz AK, więzień obozu Sachsenhausen - a tak prywatnie pradziadek naszej koleżanki - uczennicy klasy VI. Pan Roman Tarko spotkał się z piąto- i szóstoklasistami, aby podzielić się swoimi wspomnieniami z lat II wojny światowej, aby poprzez żywą, inną niż zwykle lekcje historii, przekazać świadectwo tamtych strasznych dni. Opowieść pana porucznika była bardzo ciekawa, a uczniowie zasłuchani jak rzadko. Po zakończeniu zadawali wiele pytań, głównie o życie w obozie, interesowały ich także medale i odznaczenia na mundurze.

Na zakończenie tego niezwykłego i niecodziennego spotkania, dyrektor szkoły p. Stanisław Kalisz serdecznie podziękował za przybycie oraz wojenne wspomnienia naszemu Gościowi, wręczając okolicznościowy dyplom - podziękowanie i album o patronie szkoły Marcinie Kromerze. Uczniowie wręczyli symboliczną wiązankę kwiatów jako wyraz swojej wdzięczności:; towarzyszyły temu naprawdę wielkie brawa.

mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

{phocagallery view=category|categoryid=74|limitstart=0|limitcount=0}