Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale w pierwszym tygodniu kwietnia wzięła udział w Międzynarodowym wielkanocnym turnieju we włoskiej Modenie -Tornei Scoula Di Pallavolo Anderlini – Modena. W turnieju w Modenie zagrali zawodnicy z I klasy SMS, którzy zostali wzmocnieni Kamilem Kosibą uczniem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Bieczu i jednocześnie zawodnikiem UKS Jedynki Biecz oraz Łukaszem Rajchelem z Wifamy Łódź. W turnieju wzięło 12 drużyn z Niemiec, Słowenii i Włoch, drużyna SMS PZPS rozegrała sześć meczy, prezentując dobrą formę i grę co przełożyło się na awans do finału rozgrywek i zakończyło się wygraniem całego turnieju. W finale polski zespół pokonał Maceratę 2:0, trzecie miejsce zajął słoweński ACH Bled, a czwarte reprezentacja Włoch. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem wziąć udział w tym turnieju. Cały wyjazd był dlamnie wspaniałym doświadczeniem. Cieszy mnie fakt iż trener postanowił zabrać mnie ze starszymi kolegami do Włoch. Były to mój pierwszy turniej za granicą i sądzę, że zapamiętam go na długo. Starałem się dać z siebie jak najwięcej dla zespołu. W turnieju brały udział bardzo dobrze wyszkolone zespoły, gra przeciwko nim była dobrym sprawdzianem czy jestem już gotowy na grę na wysokim poziomie. Wyjazd ten na pewno zmotywował mnie do dalszej ciężkiej pracy na treningach, co powinno zaowocować w przyszłości. Mam również nadzieję, że nie był to mój ostatni taki turniej z kadrą – powiedział Kamil Kosiba. Powołanie Kamila do drużyny SMS PZPS Spała na międzynarodowy turniej jest ogromnym wyróżnieniem i powodem do zadowolenia, ponadto jest docenieniem naszej ciężkiej pracy, którą wspólnie wykonaliśmy – dodał trener Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Bieczu i UKS Jedynka Biecz Bartłomiej Niemiec.

S.O.S Biecz

Bartłomiej Niemiec