17
mar

Jednym z zadań programu ” Little explorers” była wymiana listów, pisanych przez uczniów z Polski, Hiszpanii, Anglii i z Cypru. Listy te miały opisywać codzienne czynności dzieci, uwzględniając ich zainteresowania i hobby. Każde z państw członkowskich miało oddać minimum 55 listów. Podczas trzeciej mobilności, zorganizowanej przez stronę polską w dniach od 1 do 7 marca 2020 roku, koordynatorzy projektu wymienili się listami z poszczególnych placówek. Następnie nauczyciele w swoich szkołach wręczyli je dzieciom. W naszej szkole również dokonano podziału listów między tych uczniów, którzy oddali swoje prace dla innych szkół. Teraz mogą na nie odpisać, by podczas kolejnego spotkania w Hiszpanii wręczyć je adresatom.

Czytaj więcej: „ Ludzie listy piszą…”
16
mar

W dniach od 1 do 7 marca 2020 roku nasza szkoła była gospodarzem trzeciej mobilności w ramach współpracy międzynarodowej Erasmus + pod tytułem : „Little explorers”, czyli mali odkrywcy. W niedzielę 1-go marca grupy uczniów wraz z nauczycielami z Hiszpanii, Anglii i Cypru przybyli do Krakowa, gdzie czekali na nich polscy nauczyciele, Pani Agnieszka Masłowska- Krygowska, koordynator projektu i organizator wizyty w Polsce oraz pan Dariusz Czechowicz, nauczyciel języka angielskiego. Po przywitaniu z delegacjami, wszyscy wzięli udział w kolacji powitalnej w Hotelu Ibis Stare Miasto w Krakowie, a następnie udali się na wieczorny spacer, by podziwiać Rynek wraz z magicznie wyglądającymi dorożkami, Wzgórze Wawelskie, zabytkowe uliczki miasta. Był to cudowny czas, w którym goście mieli okazję poznać się, porozmawiać, nawiązać przyjaźnie.

Czytaj więcej: Niecodzienni goście w naszej szkole
20
gru

W październiku 2019 r. ogłoszono dla uczniów klas piątych i szóstych oraz dla klasy czwartej dwa konkursy plastyczne dotyczące ochrony środowiska, recyclingu i dbałość o zasoby Ziemi. Zostały one rozstrzygnięte 4 grudnia 2019 r. , natomiast dyplomy i nagrody dla uczniów zostały wręczone przez dyrektora szkoły – Pana Rafała Szarłowicza na uroczystym, przedświątecznym apelu dnia 20 grudnia 2019 r. Pierwszy konkurs adresowany dla uczniów klasy 5a i 5b nosił nazwę – Ochrona Zasobów Ziemi – ”Save the Nature” i polegał na wykonaniu pracy plastycznej przy użyciu materiałów pochodzących z recyclingu. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęły: Magdalena Piecuch i Lena Karp, drugie – Maja Sarkowicz, a trzecie – Laura Pyrcioch.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej.
21
lis

Dnia 20 listopada 2019 r uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Rafałem Motkiewiczem – zawodowym fotografem z wieloletnią praktyką. Wydarzenie to odbyło się w związku z realizacją jednego z zadań projektowych – ”Little explorers” dotyczącego zapobieganiu przedwczesnemu kończenia edukacji przez dzieci i młodzież. Pan Motkowicz , w swojej interesującej prelekcji, opowiedział dzieciom o swojej drodze zawodowej, pobycie w Londynie, przedstawił kulisy pracy fotografa oraz zrelacjonował niektóre ze swoich zleceń, tj. fotografowanie kulinariów – ( zdjęcia publikowane w prasie), pomieszczeń hotelowych i innych, a zwłaszcza tworzenie fotograficznych relacji ze ślubów osób znanych i mniej znanych. Uczniowie oglądali przygotowaną przez Pana fotografa prezentację oraz przyniesione albumy ze zdjęciami.

Czytaj więcej: Spotkanie z ciekawym zawodem – fotografem
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok