W latach 2013 – 2015 w Zespole Szkół Nr 1 w Bieczu już po raz drugi jest realizowany Program Comenius. Tematem tej edycji projektu jest: Creating a positive school environment for learning, czyli Tworzenie pozytywnego środowiska szkolnego sprzyjającego nauce. Do współpracy w ramach projektu przystąpiły szkoły z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Łotwy i z Polski.

W dniach 25.02.2014 – 2.03.2014 miała miejsce wizyta w szkole Colegio Publico Miguel Delibes w Leganes w Hiszpanii. W wyjeździe wzięli udział nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu.

Podczas 5 dniowego pobytu delegacje z 5 partnerskich krajów: Polski, Łotwy, Grecji, Włoch i Turcji mogły zapoznać się z organizacją zajęć, funkcjonowaniem szkoły, systemem edukacji i kulturą Hiszpanii. Wizyta miała charakter roboczy i przebiegała według ściśle ustalonego szczegółowego harmonogramu. Przybyli do Leganes nauczyciele z poszczególnych państw mieli okazję poznać się oraz dokładnie omówić zadania zawarte w projekcie, zrealizowane po spotkaniu w Grecji, m.in. wideokonferencje, przeprowadzenie zajęć innowacyjną metodą zaproponowaną przez Grecję, raport z ankiet dla uczniów dotyczących samopoczucia w szkole oraz zadania przeznaczone do realizacji na najbliższe miesiące. Rozstrzygnięto również konkurs na logo projektu, który wygrała Łotwa. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe i poznawali styl życia rówieśników z Hiszpanii, ponieważ w czasie pobytu mieszkali w ich domach rodzinnych.

Wizyta przebiegała w miłej atmosferze. Gospodarze zadbali o to, by pokazać jak najwięcej uroków swego kraju. W programie znalazło się m.in. spotkanie z burmistrzem Leganes, zwiedzanie Leganes, Toledo i Madrytu, wizyta w Muzeum Prado, udział w paradzie karnawałowej oraz kosztowanie specjałów kuchni hiszpańskiej.

{phocagallery view=category|categoryid=1|limitstart=0|limitcount=0}