{phocagallery view=category|categoryid=39|imageid=391}    Właśnie zakończyła się trzecia wizyta krajów biorących udział w międzynarodowym programie Comenius - Uczenie się przez całe życie. Tym razem państwem goszczącym partnerów z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski była Łotwa.

 

Pięcioosobowa delegacja nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu miała okazję, w dniach od 9 do 14 maja bieżącego roku, odwiedzić szkołę w Ogre, malowniczym, pełnym zieleni mieście, znajdującym się ok.35 km od stolicy kraju - Rygi. Partnerzy z Łotwy w napiętym i niezwykle urozmaiconym programie wizyty, pokazali wielowymiarowe oblicze swojego kraju, gdzie pielęgnowane są tradycje i obyczaje przodków, tj. taniec ludowy , śpiew, rękodzieło itp. Uczestnicy wizyty , oprócz udziału w roboczym spotkaniu poświęconym zadaniom wynikającym z projektu, mieli okazję przyjrzeć się pracy nauczycieli w bardzo dobrze wyposażonej w pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny szkole, brali udział w zajęciach warsztatowych, na których wykonywali różnego rodzaju ozdoby, dobrze się bawili w rozgrywkach sportowych. Do innych atrakcji zapewnionych przez organizatorów należało: zwiedzanie Rygi, wizyta w muzeum etnograficznym, wyjście do Opery Narodowej, spacer po „Ogrodzie Przeznaczenia"- miejscu upamiętniającym ofiary wojen z XX wieku, wizyta w fabryce słodyczy i w słynnej piekarni „Liepkalni". Jak na kraj o dużej ilości jezior, nie zabrakło też rejsu łodzią. Partnerzy projektu wykorzystali czas pobytu w Ogre i okolicy na jeszcze lepsze poznanie się, wymianę poglądów, a w niektórych wypadkach, zmianę stereotypowych opinii na temat zwyczajów i sposobu życia w krajach partnerskich.

Tekst: mgr Agnieszka Masłowska-Krygowska

Fotografie: mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

{phocagallery view=category|categoryid=39|limitstart=0|limitcount=0}