30
paź
 
  Zespół Szkół nr 1 w Bieczu zdobył wyróżnienie za realizację projektu „It’s EUR Life”, w konkursie na Najlepszy Samorządowy Projekt Międzynarodowy Małopolski 2014 organizowany przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. 

 

Czytaj więcej: ZS nr 1 w Bieczu liderem programów europejskich w Powiecie Gorlickim
02
sie
p4   
"Wspomnienia z Polski" to tekst dotyczący wrażeń z pobytu w Polsce gupy irlandzkiej młodzieży ze szkoły Holy Family National School w Tubbercurry w ramach współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Bieczu. Autorem jest Sr. Mary Richardson – dyrektor szkołyl w Tubbercurry. Tekst ten ukazał się w formie artykułu w lokalnej prasie w Irlandii. Zapraszamy do lektury polskiego tłumaczenia.
 
 
 
Czytaj więcej: Wspomnienia z Polski - Sr. Mary Richardson – dyrektor Holy Family National School w Tubbercurry.
01
sie

     

p12  Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku, Zespół Szkół Nr 1 w Bieczu miał zaszczyt gościć naszych Irlandzkich przyjaciół ze szkoły Holy Family w Tubbercurry.Projekt COMENIUS, dzięki któremu mogliśmy nawiązać znajomość z nauczycielami z Irlandii już się zakończył, jednak nasi partnerzy z wielką ochotą postanowili odwiedzić biecką ziemię po raz drugi. 

 

Czytaj więcej: Irlandzcy partnerzy z wizytą w Bieckiej Jedynce
19
maj

 

 image001  W dniach 11-15 maja 2011r. przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu wzięli udział w ostatnim spotkaniu partnerskim programu Comenius, który realizowany był w szkole od września 2009 roku pod hasłem IT'S EUR LIFE. Gospodarzem tego wyjazdu była francuska Ecole Elementaire Jules Valles w miejscowości Blanc Mesnil, położonej 12 km od Paryża. Spotkanie dało możliwość poznania francuskiego systemu edukacji, organizacji życia szkoły, a także regionu Ile de France, w obrębie którego leży liczące 60 tys. mieszkańców Blanc Mesnil.

 

Czytaj więcej: V wizyta Comenius - Francja
02
gru
 DSC02006  IV wizyta partnerska w programie Comenius z udziałem przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu - Hiszpania, Colegio Público “Apolinar García Hevia (Aviles)

 

Czytaj więcej: IV wizyta Comenius - Hiszpania
23
lut

Wizyta delegacji z Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu w szkole partnerskiej The Holy Family National School w Tubbercurry w Irlandii w ramach projektuComenius – It's EUR life!

Podczas 4 dniowego pobytu 04.11.2009-08.11.2009 delegacje z 4 partnerskich krajów: Polski, Niemiec, Hiszpanii i Francji mogły zapoznać się z organizacją zajęć, funkcjonowaniem szkoły, systemem edukacji i kulturą Irlandii. Wizyta miała charakter roboczy i przebiegała według ściśle ustalonego szczegółowego harmonogramu.

Czytaj więcej: Pierwsza wizyta partnerska – Irlandia, Tubbercurry, listopad 2009
23
lut

It's EUR life!

 Zespół Szkół Nr 1 – SP Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu w ramach programu Comenius- Partnerskie Projekty Szkół nawiązał współpracę zagraniczną z 4 szkołami w Europie - tj. szkołami z Francji (okolice Paryża), Irlandii (region Sligo), Niemiec ( Bawaria) oraz Hiszpanii (region Asturias) - i otrzymał kwotę dofinansowania 15 000 Euro przyznaną przez Komisję Europejską na realizację 2-letniego projektu zatytułowanego It's EUR life!

SZKOŁY PARTNERSKIE:

  • Holy Family National School, Tubbercurry, IRLANDIA
  • Colegio Público "Apolinar García Hevia", Avilés, HISZPANIA
  • Volksschule Fischach-Langenneufnach, Fischach, NIEMCY
  • Ecole élémentaire Jules vallès, Le Blanc-Mesnil, FRANCJA
Czytaj więcej: COMENIUS
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok