Wizyta delegacji z Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu w szkole partnerskiej The Holy Family National School w Tubbercurry w Irlandii w ramach projektuComenius – It's EUR life!

Podczas 4 dniowego pobytu 04.11.2009-08.11.2009 delegacje z 4 partnerskich krajów: Polski, Niemiec, Hiszpanii i Francji mogły zapoznać się z organizacją zajęć, funkcjonowaniem szkoły, systemem edukacji i kulturą Irlandii. Wizyta miała charakter roboczy i przebiegała według ściśle ustalonego szczegółowego harmonogramu.

Delegacje z 4 szkół zwiedziły prawie 100 letni budynek szkoły podstawowej (The Holy Family National School w Tubbercurry) oraz mogły podziwiać program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Irlandzkiej szkoły. Jednocześnie harmonogram wizyty obejmował zajęcia z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły Irlandzkiej. Delegacja z Biecza wraz z kolegami z innych krajów europejskich uczestniczyła w hospitacji i prowadzeniu lekcji z młodzieżą. Ponadto nauczyciele wzięli udział w warsztatach, na których omawiane były strategie działań oraz szczegółowy plan realizacji projektu w najbliższych miesiącach.

W programie wizyty było również spotkanie z burmistrzem i radnymi w Urzędzie Miejskim Tubbercurry, gdzie wszyscy złożyli pamiątkowy wpis w kronice wydarzeń Miasta. Na uroczystą kolację przybyli przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Urzędu Miasta, Rady Rodziców oraz prezes Izby Handlowej.