Początek grudnia w naszej szkole przyniósł najmłodszym uczniom Jedynki ważne wydarzenie: wszyscy stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki.

Pasowanie na Czytelnika odbyło się w bibliotece szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszaków do korzystania z biblioteki oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie poprzedziło rozwiązywanie zagadek czytelniczych, test znajomości literek oraz wspólna praca nad bajkową krzyżówką. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, iż będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali Wyprawkę Czytelniczą, przygotowaną przez Instytut Książki ramach akcji „Mała książka-wielki człowiek” oraz słodkie upominki, sponsorowane przez firmę #Wawel.

biblioteka001