W dniach 3.06-10.06 uczniowie z bieckiej jedynki w ramach "Zielonej Szkoły" juz po raz piąty aktywnie wypoczywali zwiedzając Polskie Wybrzeże. Przez tydzień czterdziestu pięciu uczniów ze szkoły podstawowej zgodnie z formą realizacji szkolnego programu nauczania aktywnie wypoczywało nad polskim morzem w miejscowości Ustronie Morskie odbywając przy tym niecodzienne lekcje terenowe z przyrody, geografii, języka angielskiego historii czy wychowania fizycznego.

Oprócz nauki na wolnym powietrzu, która była istotnym elementem wyjazdu, dzieci spędzały wolny czas pod okiem opiekunów bawiąc się na plaży, uczestnicząc w zorganizowanych przez nauczycieli zawodach sportowych, grach, zabawach czy quizach, a także aktywnie zwiedzając nadmorskie miasta i atrakcje turystyczne. W ramach tej ciekawej formy nauki poprzez zabawę i podróże uczniowie z bieckiej jedynki wraz z przewodnikiem zwiedzili Kołobrzeg, gdzie odbyli rejs statkiem, mogli zobaczyć skansen chleba w Ustroniu Morskim, niezwykły kompleks ogrodów pokazowych w Dobrzycy czy przygotowaną przez opiekunów, specjalna niespodziankę: Miasteczko rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie, w którym mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć ciekawe zwierzęta takie jak lamy, strusie emu czy bawoły amerykańskie, mogli też pojeździć konno, zobaczyć pokazy kowbojskiego rzemiosła takie jak strzelanie z bata czy pokaz władania lassem, spróbować swoich sił w jeździe kładem, a także specjalnie przygotowanym rowerem jeżdżącym po linie umieszczonej wysoko nad ziemią. Dzieci malowały twarze w stylu indiańskim, skorzystały też z przejażdżki wozem terenowym po specjalnie przygotowanej trasie zapewniającej ekstremalne przeżycia, mogły doświadczyć prawdziwej gorączki złota, szukając ukrytych bryłek, które potem mogli wymienić na nagrody. Całość okraszona grami i zabawami w stylu dzikiego zachodu dała dzieciom moc wrażeń i atrakcji jakich dawno nie doświadczały, a cały wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. W kolejnych dniach uczniowie mogli dać upust swojej energii biorąc udział w zorganizowanej przez opiekunów dyskotece, pochwalić się swoim talentem biorąc udział w wieczorze karaoke czy konkursie wierszyków z języka angielskiego, po których najlepsi otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Moc atrakcji każdego dnia, a także dobra organizacja sprawiły, że cały pobyt przeleciał w mgnieniu oka. Ostatnie, najgorętsze dni Zielonej Szkoły upływały na aktywnym wypoczynku na plaży. Na koniec obserwując piękny zachód słońca dzieci pożegnały morze machając mu na do widzenia, co niewątpliwie było idealnym ukoronowaniem wspaniałej, tygodniowej przygody, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

{phocagallery view=category|categoryid=222|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior